Dołącz do czytelników
Brak wyników

Turystyka

20 maja 2019

Feel The Alps – Epic Tour

0 950

Od mniej więcej 14 lat współpracuję z Livigno i okolicznymi regionami jako konsultant i osoba rekomendująca szlaki rowerowe. Livigno stało się z czasem moim drugim domem, objechałem tam parę zakątków w odległych dolinach, do których nie dotarła większość rdzennych mieszkańców.

W 2018 r., po przejechaniu ponad 50 km flow trails i zakotwiczeniu się przy Carosello 3000 Mountain Park, pomyślałem, że przyszła pora na back country, odkrywanie szlaków krajobrazowych na tyłach, mając na myśli potężne doliny między Engadyną a Livigno, do których się prawie nikt nie zapuszcza.

 

Przy wylocie doliny Fedèra znajduje się jezioro o tej samej nazwie, niewidoczne z żadnego innego miejsca, chyba że się dotrze aż do samego ujścia doliny. W 2018 roku latem postanowiłem z jednym z okolicznych mieszkańców, że dotrę do jeziora, jadąc granią ze szczytu Carosello 3000, by tam, w miarę możliwości, zorganizować nową trasę MTB. Droga była emocjonująca i niebezpieczna, z rowerem na plecach musiałem balansować na zawrotnych pochyłościach i wysokościach, co zwykle bardzo lubię, ale co się absolutnie nie nadawało jako propozycja trasy w rejonie turystycznym. Inne możliwości dotarcia do jeziora przez Engadynę były dla normalnego rowerzysty zbyt przerażające i za długie. Wtedy właśnie wpadłem na pomysł, że mogłoby się to udać z rowerem elektrycznym. Zimą przestudiowałem sobie tamtejsze tereny, korzystając z Google i map turystycznych, i wypatrzyłem jedną fajną i superdługą trasę dla miłośników rowerów elektrycznych. W czerwcu, zaraz po przyjeździe do Livigno, zaopatrzyłem się w dwie baterie i wybrałem w próbną trasę. Miejscem kluczowym była oddalona dolina za la Punt, skąd teoretycznie można się było dostać do Livigno.

 

Wszystko wyglądało bardzo obiecująco aż do chwili, gdy dotarłem na ostatnie 400–500 m przewyższenia i musiałem zains...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 10 wydań czasopisma "bikeBoard"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ...i wiele więcej!
Sprawdź

Przypisy