Dołącz do czytelników
Brak wyników

Sport

20 stycznia 2021

EMILY BATTY PODPISUJE KONTRAKT Z CANYONEM

294

32-letnia Kanadyjka Emily Batty będzie reprezentować od tego sezonu barwy Canyona. Po odejściu z teamu Treka, zastąpi w Canyonie Pauline Ferrand-Prevot, która z kolei zdecydowała się na kontynuowanie swojej kariery u boku swojego partnera Juliena Absalona - byłego zawodnika XCO. 

 

POLECAMY

Sportowe CV Batty mówi samo za siebie: cztery tytuły mistrzyni Kanady, dwa trzecie miejsca w generalce Pucharu Świata i dwa brązowe medale drugiej wicemistrzyni świata. Dzięki własnej pracy w fundacji Emily Batty Project wspierającej młodych riderów, daje się również poznać jako wzór do naśladowania poza światem wyścigów XCO.

 

 

 

 

Batty podkreśla, że jest głodna kolejnych osiągnięć i jednocześnie bardzo zmotywowana do działania. “Ubiegły rok stał pod tak ogromnym znakiem zapytania i nie chciałam marnować cennej energii, nie wiedząc, czy wyścigi, do których się przygotowuję, w ogóle się odbędą,” mówi Batty.

Tak więc, choć moje wyniki mogły być o wiele lepsze, to czuję, że w rok 2021 wchodzę absolutnie bardziej wygłodniała, wypoczęta i bardziej zmotywowana niż moja konkurencja. W tej chwili mam przed sobą ważne cele, którymi jestem bardzo podekscytowana: Igrzyska Olimpijskie, Mistrzostwa Świata i Puchar Świata. Zależy mi więc na jak najlepszej formie w tym roku”.  

 

 


 

 

„Emily jest fantastycznym dopełnieniem rodziny Canyon - zarówno ze względu na jej kolarskie umiejętności, jak i to, co wnosi, jeśli chodzi o jej osobowość”, mówi dyrektor generalny Canyon, Armin Landgraf. „Jestem przekonany, że ​​jej cenne doświadczenie zaprocentuje nie tylko podczas wyścigów, ale przede wszystkim uda się nam wykorzystać je w pracach nad rozwojem naszych rowerów”.

 

 

Oparty na obecnym Lux CF SLX 9 Team, wkrótce zostanie zaprezentowany wyścigowy rower Emily Batty ze specjalnym malowaniem i specyfikacją Shimano/Fox. // Prawa autorskie: Canyon

 

Batty podziela jego entuzjazm w tej kwestii: „Moje nowe rowery są niesamowite. Zarówno Exceed, jak i Lux są tak dobrze wyważone, że mogę naprawdę ostro podjeżdżać, bez obawy utraty przyczepności. Canyon już oczekuje ode mnie informacji zwrotnych, a ja czuję, że wreszcie mój głos ma znaczenie podczas tworzenia produktu. Odpowiedzią większości producentów na nowoczesny rower wyścigowy XC jest wypłaszczony kąt główki ramy, dłuższa górna rura i krótszy tylny trójkąt, ale to nie jest takie proste. Canyon wykonał imponującą robotę przy swoich rowerach wyścigowych do XC, patrząc z szerszej perspektywy na wszystkie atrybuty mające wpływ na jazdę”.
 

 

 

 

 

Jednak, jak wyjaśnia Batty, jej przejście do Canyon nie było spowodowane wyłącznie względami sportowymi: „Nadszedł czas na zmiany, a ja nauczyłam się, że w tym sporcie, aby nie doznać stagnacji i nie zatrzymać się w rozwoju, potrzeba czegoś więcej niż tylko sprzętu i infrastruktury. Kiedy po raz pierwszy odwiedziłam siedzibę Canyon, Roman Arnold zaprosił mnie na rodzinny obiad w swoim domu. Poczułam się mile widziana, podzielam ich wartości i mam poczucie więzi z marką. Rozumiemy się, gdyż wszyscy tutaj myślą przyszłościowo i starają się działać innowacyjnie. Kiedy widzisz to osobiście, spotykasz ludzi i doświadczasz filozofii firmy, szybko zdajesz sobie sprawę, że trudno o lepszy team”.

 

Założyciel Canyona, Roman Arnold, podziela optymizm Emily: „Śledzę karierę Emily już jakąś chwilę - od pewnego czasu jesteśmy mocno aktywni na zawodowej scenie cross country. Bardzo się cieszę, że Emily obdarzyła nas zaufaniem i jestem pewien, że będzie mogła jeszcze bardziej się rozwinąć w swoim nowym rozstawieniu”.

 

 

Nowy team Emily Batty: trener i mąż w jednej osobie - Adam Morka, menedżer produktu Canyon - Julian Biefang, kierownicy zawodów sportowych - Andreas Walzer i Larry Hartwich oraz kierownik zespołu Emily - Simon Williams. // Prawa autorskie: Canyon

 

Przypisy