CANYON Spectral Mullet CF 8 CLLCTV

Rowery

Nowe Spectrale wcale nie są nowe. Wersja CF, czyli modele z węglowymi ramami, są z nami już blisko rok i w bB#1/2021 opublikowaliśmy ewaluację na temat zmian, jakie wprowadzono pomiędzy M053-01, a właśnie tym najnowszym wcieleniem, czyli M121-01. Ale na tym nie skończyło się udoskonalanie rodziny Spectrali, bo Canyon ma względem nich bardzo poważne plany na ekspansję. Mają spełniać znacznie rozstrzelone oczekiwania przeróżnych użytkowników.

 

Bo Spectral to rodzina rowerów ścieżkowych, czyli takiego nowego MTB. Ja nawet pokusiłem się o stwierdzenie, że to wewnętrzna marka Canyona. W kolekcji pojawi się aż dziewięć różnych modeli, począwszy od aluminiowych Spectrali 5 i 6 sprzedawanych w dwóch wersjach na kołach 29 i 27,5”, co razem da cztery wersje tego samego roweru. Pojawi się sprzęt młodzieżowy, czyli Spectral Young Hero dostępny wyłącznie na kołach 27,5”.

 

Topową linią będzie Spectral CFR, który z kolei będzie sprzedawany wyłącznie w wersji na kołach 29”. Natomiast grupa CF będzie się składać z modeli CF7, CF8 i CF9, których liczba się podwoi, ponieważ każdy będzie sprzedawany w wersji na kołach 29 i osobnej na 27,5”. Jedną z najciekawszych w naszej ocenie wersji jest jednak CF 8 CLLCTV. Oferując „mulleta na sprężynie”, Canyon wkroczył w strefę najmodniejszych trendów. Wszyscy się nimi ekscytują. My też, ale test tego niecodziennego roweru okazał się znakomitym sposobem na sprawdzenie, czy wszystkie modne rozwiązania są tak samo dobre dla wszystkich użytkowników. Ale nie uprzedzajmy faktów.


 

 1. Zastosowany w CLLCTV Minion DHR II ma ikoniczny wzór bieżnika zaprojektowany 20 lat temu. Bardzo wysokie klocki z krawędzi idealnie wpisują się w sposób skręcania tego roweru.
2. Mostek G5 potwierdza kompetencje i dbałość o szczegóły elementów przykręconych do Canyona. Jak pokazuje historia wielu innych rozwiązań, prostota kształtu nie jest łatwa do wprowadzenia do produkcji. Ten mostek jest tak samo skuteczny, jak piękny. Nazwa odzwierciedla odporność na najwyższą kategorię obcią...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla PrenumeratorówCo zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 10 wydań czasopisma "bikeBoard"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ...i wiele więcej!

Przypisy