Appenninica MTB Stage Race – włoska etapówka ruszy po koniec września.

Temat

Po zeszłorocznej udanej pierwszej edycji (relacja naszego wysłannika) wielu zawodników miało w planach udział w tym roku w kolejnej odsłonie wyścigu, planowanej na koniec lipca.


 

 

Covid-19 spowodował przesunięcie terminu na przełom września i października – wg aktualnych informacji od organizatorów impreza odbędzie się w tym czasie. Zostały szczegółowo opracowane działania zapobiegające rozprzestrzenianiu się Covid-19, zgodnie z zaleceniami Włoskiej Federacji Kolarskiej i wytycznymi włoskiego rządu. Twórcy wyścigu zapewniają o dołożeniu wszelkich starań tak aby zawody odbyły się w sposób bezpieczny dla uczestników, publiczności i obsługi.

 

 

 

 

Uczestnicy (max 150 osób) będą rywalizować podczas siedmiu etapów rozegranych w dniach 27.09 – 03.10 2020 w czterech włoskich prowincjach obejmujących główny grzbiet Apeninów, rozdzielający Emilię Romanię od Toskanii. Do pokonania w sumie około 450 km z 16000 m przewyższenia w wymagającym górskim terenie.

 

 

 

 

Pierwszy etap zostanie rozegrany w formule jazdy indywidualnej na czas. Kolejne etapy już klasyczne, najbardziej wymagający czwarty to ponad 100 km górskiej jazdy z ponad 4000 metrów przewyższenia.

 

 

 

 

W tegorocznej edycji będzie możliwy start wyłącznie indywidualny (w zeszłym roku można było startować zarówno solo jak i w dwuosobowych zespołach). Organizatorzy zapewniają startującym pełną obsługę podczas zawodów, do wyboru kilka pakietów różniących się zakresem świadczeń, proponują również wiele opcji i usług dodatkowych.

 

 

 

 

Szczegółowe informacje i zapisy TUTAJ

Przypisy