Dołącz do czytelników
Brak wyników

Sport

15 lipca 2021

Triathlon Tatraman 2021
Tradycyjnie w ostatni weekend sierpnia

0 343

W tym roku trasa triathlonu Tatraman będzie przebiegać w całości na terenie Polski. Baza zawodów zlokalizowana będzie we Frydmanie (znanym z zawodów Frydman Triathlon). Zapraszamy na najbardziej hardcorowy triathlon w PL już w sobotę, 28 sierpnia 2021

 

POLECAMY

Całkowity dystans zawodów to 113 km. Zawodnicy popłyną 2 km, pojadą na rowerze 90 km i przebiegną 21 km. Przewyższenia na trasie rowerowej to około 2000 m, a na biegowej około 1500 m.

 

Pływanie odbędzie się na Przystani we Frydmanie.

TRASA PŁYWANIA

 

 

 

 

Trasa rowerowa będzie wiodła po Spiszu, tym razem tylko polskim, częściowo po pętlach, wykorzystując również nowo powstałe trasy rowerowe. Na początek po wyjściu z wody pętla rowerowa poprowadzi wokół Frydmana z dwukrotną wspinaczką pod Falsztyn. Po tym zawodnicy pojawią się ponownie w miejscu startu. To ukłon w stronę kibiców - będą mogli zobaczyć  zawodników  ponownie, nie tylko po wyjściu z wody. Następnie zawodnicy objadą polską część Spiszu „zwiedzając” jego wszystkie miejscowości. Dalej przez BrzegiBukowinę Tatrzańską dojadą do Małego Cichego, gdzie na Polanie Zgorzelisko rozpocznie się bieg na Kasprowy Wierch.

TRASA ROWERU

 

 

 

 

Początek trasy to zbieg obok wyciągu narciarskiego do drogi gminnej w Małym Cichym i dalej niebieskim szlakiem na Rusinową Polanę (tutaj też na zawodników będzie czekał pierwszy bufet) . Następnie zawodnicy pobiegną szlakiem czarnym do Polany pod Wołoszynem, skąd szlakiem czerwonym przebiegną przez Rówień Waksmundzką na Psią Trawkę i drugi bufet. Dalej trasa biegnie szlakiem czarnym do Schroniska Murowaniec (tutaj będzie usytuowany trzeci bufet). Z Murowańca szlakiem żółtym do Suchej Przełęczy. Następnie pokonają trawers Kasprowego szlakiem czerwonym i wybiegną na szczyt od strony Hali Goryczkowej. Tradycyjnie powrót kolejką linową.

TRASA BIEGU

 

 

 

 

Triathlon Tatraman jest wyjątkowy dzięki uprzejmości TPN. Nie wiadomo, czy uda się powtórzyć go w przyszłych latach.

 

 

 

Więcej informacji na Facebook’u i stronie www.tatraman.eu.

REGULAMIN

ZAPISY

 

Fundacja Frydman Triathlon

Przypisy