Trek Fuel EX Gen 6

Rowery

Fuel EX to najbardziej istotna kategoria rowerów w całej kolekcji Treka – powiedział John Railey, Director MTB Development Treka, po czym dodał: To trudna kategoria, ponieważ musi  jednocześnie znakomicie się wspinać i zapewniać pewność  na zjazdach.

Kiedy po raz pierwszy Fuel EX pojawił się w kolekcji w 2005 r., był bardziej agresywnym rowerem XC o skoku 100 mm na kołach 26” niż przeznaczony do ścigania Fuel bez przyrostka. Dwa lata później dodano mu dwa centymetry skoku, jednak w 2008 r. całkowicie odmieniono jego zawieszenie, wprowadzając ikoniczne dla marki rozwiązania, jak oś obrotu ABP czy Full Floater z damperem ściskanym z dwóch stron przez poruszające się wahacze. Jednak koła 29” pojawiły się dopiero 2014 r. Rok później Trek zawahał się, czy nie wprowadził ich do tej kategorii zbyt wcześnie i w mniejszych rozmiarach ram pojawiły się koła 27,5”.

W każdym kraju bez względu na ukształtowanie terenu najlepiej sprzedają się rowery ścieżkowe, jednak bardzo często istnieją znacznie różnice w pojmowaniu, czym jest ten styl jazdy oraz jak i gdzie najlepiej używać roweru ścieżkowego – wywodzi Railey. Zwraca też uwagę na to, jak w czasach pandemicznych zmieniły się potrzeby użytkowników. Okazuje się, że coraz częściej chcą go używać zaawansowani riderzy,...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla PrenumeratorówCo zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 10 wydań czasopisma "bikeBoard"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ...i wiele więcej!

Przypisy