Trans Varaita 2023

Rusza 5. edycja wyścigu enduro odbywająca się we wloskiej Dolinie Varaita.

Od 2019 roku wyścig rowerów górskich Trans Varaita Bike przyciąga entuzjastów rowerów górskich z całego świata do odkrywania Doliny Varaita – teraz zbliża się jego 5. edycja.

Trans Varaita, to już kilkudniowa etapówka enduro z odcinkami on sight i trasami poprowadzonymi w bajecznej alpejskiej scenerii. To, co czyni to wydarzenie wyjątkowym, to wieczorne koncerty na żywo, lokalne jedzenie, swobodna atmosfera, a wszystko to dopracowane w najdrobniejszych szczegółach. Te proste, ale ważne składniki sprawiają, że Trans Varaita Bike jest naprawdę wyjątkowym wydarzeniem na włoskiej scenie.

Formuła wyścigu z poprzednich lat została zachowana również w piątej edycji- dziewięć odcinków, w przewadze zjazdowych i równe zasady dla wszystkich, czyli jazda onsight tj. bez możliwości przejechania tras przed wyścigiem.

Każdy dzień spędza się w określonym obszarze doliny, aby cieszyć się niezwykłą różnorodnością środowisk, szlaków i widoków, które ma do zaoferowania dolina Varaita.

Andrea Margaria, organizator Trans Varaita Bike wraz ze swoim bratem Nicolò i rodziną, potwierdza: „Wymyśliliśmy ten wyścig, aby umożliwić entuzjastom rowerów górskich poznanie Doliny Varaita. Zdajemy sobie sprawę, że takie imprezy są wizytówką regionów, które je organizują i sprzyjają rozwojowi turystyki związanej z uprawianiem kolarstwa górskiego. To jest dokładnie to, co chcielibyśmy, aby wydarzyło się również tutaj.

Dzięki wsparciu naszego partnera 4Guimp Travel firma Trans Varaita Bike stworzyła oferty turystyczne na wielodniowe wyprawy rowerowe lub e-rowerowe. Celem jest przybliżenie naszej doliny nawet tym, którzy nie są zainteresowani udziałem w wyścigu.

Harmonogram wyścigów obejmuje cztery różne lokalizacje na każdy dzień. Na początek- w czwartek 24 sierpnia rozpoczniemy nocnym etapem w Brossasco, by drugiego dnia przenieść się do górnej części doliny na etap w czysto alpejskim stylu, z Monviso w tle. Trzeciego dnia wyścig odbędzie się w środkowej części Valle Varaita, natomiast w niedzielę 27 sierpnia kolarze przeżyją najbardziej górski dzień, charakteryzujący się trudnym podjazdem, a w zasadzie podejściem z rowerem na plecach na Monte Bellino.

Enrico Guala, właściciel genueńskiej firmy 4Guimp Travel- sponsor zawodów, deklaruje: „Jako miłośnik rowerów górskich i górskich mogę powiedzieć, że dolina Varaita dosłownie nas oczarowała. Wielu miłośników rowerów odkryło ten wciąż mało znany obszar właśnie dzięki Trans Varaita Bike i jestem pewien, że w przyszłości będzie takich osób więcej. W kilku słowach Varaita, to region, który absolutnie warto odwiedzić, zwłaszcza w towarzystwie lokalnych przewodników, którzy znają go jak własną kieszeń i mogą zaoferować prawdziwą alpejską przygodę na rowerze”.
 

 

Przypisy