Startuje program Red Bull Junior Brothers - Dołącz do kolarskiego team’u U19 BORA - hansgrohe dzięki Stravie lub Zwift!

BORA - hansgrohe i Red Bull ogłosili kolarską współpracę w postaci Red Bull Junior Brothers, czyli globalnego programu scoutingowego, którego celem jest dotarcie do nowego pokolenia kolarzy aspirujących do jazdy w zawodowym peletonie. Wszystko to za pośrednictwem aplikacji Strava lub Zwift. Na końcu programu, dwaj młodzi zawodnicy będą mogli zawrzeć kontrakt z drużyną U19 BORA - hansgrohe. Pierwszy etap zgłoszeń na stronie redbull.pl/juniorbrothers otwarty jest od 1 lutego do 31 maja 2023.

Uczestnicy będą rywalizować o szansę stania się „młodszym bratem” w profesjonalnym teamie. Wystarczy, że między 1 lutego a 31 maja 2023 - wykorzystując Stravę lub platformę kolarską Zwift – pokonają wybrane segmenty. Aby wziąć udział w programie trzeba mieć mniej niż 19 lat. Pod uwagę będą brani kolarze z roczników 2006-2007.

Młodzi kolarze z Polski, oprócz platformy do stacjonarnego treningu kolarskiego Zwift, mogą wykazać się na dwóch segmentach (specjalnych odcinkach realnych, regularnie uczęszczanych tras kolarskich, mających swoje odzwierciedlenie na platformie treningowej Strava). Wybrane segmenty w Polsce to:

  1. Przełęcz Karkonoska przez Przesiekę – na południe od Jeleniej Góry.
  2. Magurka Wilkowicka blisko Bielska-Białej - charakteryzująca się średnim nachyleniem 12%.

- Program Red Bull Junior Brothers, to wyjątkowa szansa, aby zostać zawodowym kolarzem. Talent może pojawić się dosłownie wszędzie, a to jest okazja by nim zabłysnąć. Nie mogę się doczekać aż poznam dwóch nowych kolarzy, którzy dołączą do juniorskiego teamu BORA – hansgrohe - mówi Anton Palzer, sportowiec Red Bulla i zawodowy kolarz, członek teamu.

Etapy programu Red Bull Junior Brothers:

  1. Odwiedź redbull.pl/juniorbrothers aby się zapisać, sprawdzić dostępne segmenty i zacząć rejestrować swoje przejazdy na Zwift’cie lub Stravie (do 31 maja).
  2. Najlepiej radzący sobie kolarze zostaną zaproszeni do aplikowania o miejsce na obozie wydolnościowym.
  3. 15 kolarzy zostanie zaproszonych na obóz, który odbędzie się w sierpniu.
  4. We wrześniu 2 uczestników programu dołączy do juniorskiego teamu zawodowej grupy kolarskiej.

Formularz zgłoszeniowy oraz szczegółowe informacje dostępne są na stronie programu redbull.pl/juniorbrothers.

Przypisy