Dołącz do czytelników
Brak wyników

Source Hipster Ultra 5 L

Artykuł | 17 września 2021 | NR 53
0 326

Cena: 445 zł (z bukłakiem)
Masa: 394 g - torba, 192 g - bukłak
Camel&more, www.camelmore.pl

Source to izraelski odpowiednik Camelbaka. Produkuje torby i plecaki do przewożenia systemów nawadniających dla outdorowców i dla tych, którzy w outdorze są służbowo, np. żołnierzy. Izrael to w większości pustynie i upały, a Source od lat doskonali rozwiązania pomagające sobie z tym radzić.
 

POLECAMY


Hipster Ultra wykonany jest z wytrzymałego, wodoodpornego materiału 210 Denier Nylon. Uzyskał certyfikat BlueSign, który potwierdza odpowiedzialną i zrównoważoną produkcję. Torba jest dość długa, ale płaska. Jej pojemność określono w nazwie, z czego półtora litra zabiera bukłak. Od strony ciała umieszczono perforowaną wkładkę z pianki, separującą ładunek od ciała i sugerującą wymianę powietrza. Hipster ma dwie niezapinane kieszonki z przodu pasa i dwie z tyłu bioder, w tym jedną zapinaną suwakiem. Na plecach znajduje się w miarę duża, podkowiasta komora 21×21×5 cm, zapinana podwójnym suwakiem. Są tam siatkowe separatory i sprzączka na klucze, żeby wszystko się nie mieszało. Clou tej „nereczki” jest klapa jak w ruskim mapniku, zapinana u dołu dwoma metalowymi haczykami. To system kompresujący ładunek i działa rewelacyjne, pozwalając, jeśli jest taka potrzeba, całkowicie spłaszczyć przewożony ładunek poprzez zaciągnięcie przebiegających pod bocznymi kieszeniami pasków.
Sercem systemu jest izraelski bukłak Widepac Hydration Reservoir o pojemności 1,5 l. Na nasze nieopatentowane oko jego koncepcję czerpią pełnymi garściami z biblioteki rozwiązań, z jakimi spotkaliśmy się do tej pory. Po pierwsze, jest podłużny i otula nerkową część pleców jak w Camelbakach LV. Uszczelnia się go, zaginając powłokę na sztyfcie i nasuwając na niego plastikowy element – richtig jak w Hyrdrapacku. Rurka stabilizowana magnesem, jaki widziałem w Evocach i Ospreyach. Bukłak jest łatwy w napełnianiu i czyszczeniu oraz całkowicie pozbawiony smaku i pod tym względem jest klasą samą w sobie. Gdyby nie inne cechy, za budowę dalibyśmy „sześć”. Ustnik można zakręcić i osłonić zawieszoną na sznureczku skuwką przed błotem i kurzem. Można go też rozkręcić do czyszczenia. Rurkę opleciono żyłką, dzięki czemu nie widać, co się w niej osadza. To dobrze wpływa na morale. Niestety, test nie potwierdził izolacji termicznej oplecionej rurki, ale udowodnił stosunkowo małą przepusto...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 10 wydań czasopisma "bikeBoard"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ...i wiele więcej!
Sprawdź

Przypisy