Dołącz do czytelników
Brak wyników

Temat

20 sierpnia 2019

Santa Cruz Tallboy 2020

363

Santa Cruz prezentując całkowicie nową odsłonę Tallboya przedstawia również całkowicie nową filozofię roweru ścieżkowego. Zagłębiając się w geometryczne wartości można dojść do wniosku że to już rower enduro o lekko zmniejszonym skoku.  Tym bardziej hasło reklamowe nowego Tallboya: "If ever there was a gravity riders’ XC bike, the Tallboy is it." i fakt,  że do kampanii promocyjnej zaangażowano Luca Shaw'a zdają się to potwierdzać.  

 

 

 

Tallboy a.d. 2020 wyróżnia się znanym już z innych modeli Santy dolnym mocowaniem dampera wspierającym system VPP. Damper osadzony blisko osi suportu zapewnia teraz 120 milimetrów zakresu pracy wahacza w parze z 130 milimetrami ugięcia przedniego widelca. To co zwraca uwagę to duże możliwości personalizacji geometrii. Dolne mocowanie dampera posiada dwie pozycje pracy: Hi i Lo zmieniające kąty główki i rury podsiodłowej o 0.2 stopnia a wysokość suportu o 3 milimetry. Haki koła w tylnym wahaczu pozwalają regulować długość tylnych widełek w zakresie 430-440 milimetrów. Dzięki temu w tym drugim ustawieniu jest możliwa aplikacja opony o szerokości 2.6 cali. Wymaga to wymiany adaptera zacisku hamulca, który dostarczany jest wraz z rowerem. Wybór rozmiaru koła  ograniczono do 29 cali. Dużo większe są możliwości wyboru materiału, z którego wykonana będzie rama. Oferowane będą zarówno wersje aluminiowe, carbonowe oraz najwyższy i zarazem najlżejszy rodzaj kompozytu węglowego  Santa Cruz'a - Carbon CC. 
W kwestii geometrii inżynierowie z Kalifornii nie poszli na żadne kompromisy, poszczególne wartości daleko wykraczają poza standardy przyjęte dla rowerów ścieżkowych. 


W sprzedaży dostępne będą dwie wersje aluminiowe, dwie wersje Carbon C a na szczycie oferty stały będą topowe odmiany Carbon CC do wyboru z kompletną grupą SRAM X01 a także Shimano XTR lub SRAM AXS i karbonowymi kołami Reserve firmowanymi przez Santa Cruza. 
 

 

 

 

Przypisy