Dołącz do czytelników
Brak wyników

Temat

3 lipca 2020

Ruszają zapisy na pierwszy w Polsce cykl zawodów gravelowych - Szuter Master.

0 413

3 lipca ruszają zapisy na pierwszy w Polsce cykl zawodów gravelowych - Szuter Master.

 

POLECAMY

Społeczność gravelowa w Polsce rozrosła się już na tyle, że każdy szanujący się sklep rowerowy ma w ofercie baranka na grubych oponach. Wciąż jednak brakowało imprez, podczas których społeczność ta mogłaby się spotkać poza światem wirtualnym. Jest oczywiście kilka honornych imprez, ale kosmiczne dystanse onieśmielają sporą część gravelowców.

 

 

 

 

Aby formuła imprezy była dostępna dla szerszego grona uczestników organizatory (znani biegaczom z Łemkowyna Ultra-Trail®) zaplanowali trasy 50 km i 100 km podczas każdej edycji. Impreza będzie też otwarta dla zawodników na innych rowerach niż gravele, a trasy przejezdne także dla tych na wiekowych sztywniakach, trekingach czy nawet typowych szosówkach z nieco grubszą oponą (no, ta ostatnia grupa może mieć problem w Iwoniczu.

 

Z drugiej możliwość rywalizacji zostanie dana również mocnym zawodniczkom i zawodnikom, którzy swoje gravelowe patenty mają już sprawdzone i poukładane, a mocy ich łydek nie powstydziliby się kolarze wielkich tourów. Dlatego prowadzona będzie klasyfikacja generalna cyklu, by na koniec nagrodzić tych najmocniejszych.

 

W tym wszystkim bardzo ważne będzie to, co po jeżdżeniu. Możliwość integracji gravelowej społeczności jest dla organizatorów równie ważna. Planując przyjazd na trasy Szuter Master – zarezerwuj też wystarczająco dużo czasu po zawodach. Organizatorzy liczą mocno na Waszą obecność oraz wspaniałą atmosferę podczas Fajrantu, a więc czasu po dotarciu na metę. Pierwotne plany imprezy musiały zostać nieco zmodyfikowane w związku z covidową plagą, ale i tak będzie świetnie! Serwowane jedzenie i napoje oraz miejsca, w których je zaplanowano będą naprawdę wyjątkowe! A i dekoracje nieco będą różniły się od tych z maratonów MTB czy z szosy. 

 

 

Pierwszy wyścig już 25 lipca z Iwonicza-Zdroju w najpiękniejsze partie Beskidu Niskiego. Na pewno będzie błoto, trochę dziurawego asfaltu i leśnych duktów, kilka wysiedlonych miejscowości, po których zostały już tylko cerkwiska lub fundamenty domów, przygodowe brody do sforsowania. To będzie zdecydowanie najtrudniejsza i najbardziej górska edycja, Nagrodą niech będzie panorama Tatr – do zobaczenia na ostatnim podjeździe.

 

W sierpniu cykl przenosi się na samą północ. Edycja Suwalszczyzna, która odbędzie się 29 sierpnia, to z kolei długie szutrowe wstęgi ciągnące się po horyzont, kilka przyjemnie trudnych singli nad jeziorami, niespotykane w tej części Polski podjazdy – same delicje Suwalskiego Parku Krajobrazowego i okolic Jeziora Wigry, a do tego pyszne lokalne jedzenie polsko-litewskiego pogranicza.

 

Wrzesień to powrót do szkół i wielkich miast, dlatego 26 września i cykl ląduje w Warszawie na edycji Mazowsze. Urozmaicona leśna trasa wijąca się pośród historycznych podwarszawskich lokalizacji, kilka pięknych widoków na wodę, odrobina kopnego piachu, a wszystko na uboczu od zjeżdżonego wzdłuż i wszerz Kampinosu.

 

 

Więcej informacji:

www.szutermaster.pl

FACEBOOK

 

Z naszą redakcją na pewno będziecie mogli spotkac się na pierwszej edycji w Iwoniczu! A opis mazowieckiej trasy w sierpniowym bikeBoard

 

 

Przypisy