Dołącz do czytelników
Brak wyników

Temat

3 grudnia 2019

Rowery Merida wciąż w World Tourze, ale w innej roli!
"Chcemy wyznaczać nowe standardy"

245

Wspólnie z McLarenem będziemy przesuwać granice możliwości i wyznaczać nowe standardy w dziedzinie projektowania i rozwoju rowerów

- mówi Juergen Falke, odpowiedzialny m.in. za rowery szosowe Merida. Marka ta pozostanie z grupą World Touru z Bahrajnu jako oficjalny dostawca rowerów i partner techniczny.

 

 

 

 

Na początku 2017 roku Merida zaczęła współtworzyć Bahrain Merida Pro Cycling Team nie tylko jako sponsor techniczny, ale także jako główny partner nowej ekipy. Po trzech udanych latach z Bahrain-Merida i wcześniejszych czterech sezonach z Lampre-Merida, jedna z czołowych marek rowerów na świecie będzie kontynuowała współpracę z grupą World Touru z Bahrajnu już nie jako główny partner i sponsor tytularny. Od nowego sezonu Merida będzie oficjalnym dostawcą rowerów i partnerem technicznym ekipy.

 

Trzy lata istnienia grupy Bahrain-Merida znaczyło wiele sukcesów. W debiutanckim sezonie ekipy jej lider Vincenzo Nibali zajął 3. miejsce w Giro d’Italia i na 2. miejscu ukończył Vuelta a Espana, wygrał również monument Il Lombrdia. Rok później „Rekin z Mesyny” zwyciężył w kolejnym monumencie, Mediolan-San Remo, w 2019 r. dołożył jeszcze jedno podium wielkiego touru, zajmując 2. miejsce w Giro d’Italia. Warto podkreślić, że Bahrain-Merida jest jedyną grupą kolarską, która w swym pierwszym roku istnienia uzyskała podium dwóch wielkich tourów.

 

 

Paolo Bettini

 

 

Ekipa z Bahrajnu nie polegała jedynie na Vincenzo Nibalim, który w jej barwach podczas wielkich tourów odniósł także spektakularne zwycięstwa etapowe. Wśród sukcesów innych zawodników Bahrain-Merida można wymienić 10 wygranych Sonny’ego Colbrellego, w tym triumf w klasyku Strzała Brabancka i zwycięstwa etapowe w Tour de Suisse i Paryż-Nicea, wygrane Mateja Mohorica w BinckBank Tour, Deutschland Tour, etapowe w Giro d’Italia i Tour de Pologne czy zwycięstwa etapowe Dylana Teunsa w Tour de France i Criterium du Dauphine. W ciągu trzech sezonów ekipy z Bahrajnu zawodnicy ścigający się na rowerach Merida 199 razy finiszowali na podium i odnieśli 56 zwycięstw.

 

 

 

 

Chcemy przyspieszyć z McLarenem

– Jesteśmy niezmiernie dumni z ostatnich trzech lat i tego, co osiągnęliśmy. Bycie częścią zespołu od samego początku i finiszowanie na podium dwóch wielkich tourów w pierwszym sezonie daje nam ogromne poczucie spełnienia i chęć dalszego zaangażowania w grupę World Touru z Bahrajnu. To wielki zaszczyt, ale też odpowiedzialność, by kontynuować współpracę z jednym z najbardziej utytułowanych zespołów w peletonie. Cieszymy się z naszej nowej roli  – mówi Andreas Rottler, dyrektor marketingu sportowego w Meridzie.

 

 

 

 

Od samego początku grupa Bahrain-Merida była wspierana przez oddany zespół badawczo-rozwojowy, którym dowodzi Juergen Falke, dyrektor produktów Merida. – Mogliśmy wykorzystać bogate doświadczenie zebrane wspólnie z Lampre-Merida, co miało duży wpływ na udane sezony z ekipą z Bahrajnu. W ciągu ostatnich lat wprowadziliśmy wiele przełomowych innowacji, a także drobnych udoskonaleń, które pomogły grupie Bahrain-Merida rywalizować na najwyższym poziomie – mówi Juergen Falke. Jej podstawowym sprzętem były rowery szosowe Merida dostosowane do różnych potrzeb: lekka wszechstronna Scultura, model aero Reacto i Warp TT do jazdy na czas.

 

Przed sezonem 2019 partnerem Bahrain...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy