Dołącz do czytelników
Brak wyników

Regulacja przerzutek

Artykuł | 23 czerwca 2019 |
0 2402

Nie ma nic bardziej denerwującego jak rozregulowane przerzutki podczas planowanej od dawna wycieczki. Zamiast cieszyć się jadą i podziwiać krajobraz, wściekasz się że biegi nie wchodzą, łańcuch ociera i nerwowo próbujesz kręcić śrubką przy manetce, a jak sam nie możesz sobie dać rady prosisz kumpli o pomoc, a regulacja wcale nie jest trudna. Przeczytaj to się przekonasz.

Przerzutka Top-swing o niskim mocowaniu obejmy

 

Przerzutka Down-swing o wysokim mocowaniu obejmyRegulacja przerzutki przedniej

  1. Prawą manetką kliknij tak, aby łańcuch znalazł się na największym trybie kasety, a lewą tak, żeby spoczął na najmniejszej koronce suportu.
  2. Odkręć śrubę mocującą linkę przerzutki przedniej, a pokrętło regulujące (przy manetce) ustaw wykręcone o 1-1,5 obrotu.
  3. Poluzuj obejmę przerzutki przedniej. Prowadnik przerzutki ustaw tak, aby jego zewnętrzna część była równoległa do największej koronki suportu (nie dotyczy przerzutek typu E, gdyż jest to ustalone fabrycznie). Odległość pomiędzy dolną krawędzią prowadnika przerzutki a zębami największej koronki suportu w pionie powinna wynosić 1-3 mm. UWAGA: prawidłowe ustawienie ułatwi (czytaj: umożliwi) późniejszą regulację.
  4. Dokręć obejmę przerzutki z zalecaną przez p...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla PrenumeratorówCo zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 10 wydań czasopisma "bikeBoard"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ...i wiele więcej!

Przypisy