RALLY DI ROMAGNA 2023

Sport

Większość etapowych wyścigów MTB to objazdowe „cyrki na kółkach” – etapy kończą się w innym miejscu niż zaczynają, więc karawany wspierające uczestników nieustannie przenoszą się z miejsca na miejsce. Niektóre wyścigi organizowane są jednak w miejscach na tyle obfitych w interesujące trasy, że nie muszą tak kombinować. W Polsce działa tak np. MTB Trophy, a w większych górach rozplanowany jest tak Rally di Romagna.

Nazwa może być myląca, zwłaszcza zasłyszana, a nie w formie pisanej. Nie chodzi bynajmniej o Rumunię, tylko graniczący z Toskanią północno-włoski region Emilia-Romagna rozciągający się na północ od Florencji, na południe od Wenecji i podchodzący pod Mediolan i Genuę na zachodzie. Wszystkie pięć etapów (w tym prolog) startuje i kończy się w maleńkim miasteczku Riolo Terme. To sprawdzone przedsięwzięcie - w 2023 impreza będzie miała jedenastą edycję. Organizator blisko współpracuje z lokalnymi władzami i społecznością, o czym świadczy zgoda na wytyczenie tras w obszarze chronionym Vena del Gesso Romagnola. Przez dekadę wyścig urósł z 30 do ponad 300 uczestników – jednak nadal jest to bardzo kameralna impreza. Trasy mają od 30 do 80 km z 1000 do 2800 m przewyższeń na etap. Formuła rywalizacji pozwala na start indywidualny lub w parach.

 

 

Oferowane pakiety pokrywają sam start w pięciu etapach od 31 maja do 4 czerwca 2023 w cenie 500 € od osoby do końca grudnia! Łatwość logistyczna zachęca do zabrania rodziny lub znajomych, którzy niekoniecznie chcą się ścigać. Tym bardziej, że okolica obfituje w pozarowerowe atrakcje. Lokalne kafejki i restauracje umilą czas na miejscu. Fani motoryzacji mogą odwiedzić legendarny tor Formuły 1 w odległym o kilka km Imola. Amatorzy historii mają niedaleko do niesamowitych wczesnochrześcijańskich bazylik i mozaik w Ravennie lub średniowiecznego miasteczka Brisighella. Wypad łatwo też połączyć z wizytami w pobliskich metropoliach – Bolonii i Florencji. Na początku czerwca powinno być już wystarczająco ciepło na plażowanie nad Adriatykiem w Rimini, albo odwiedzenie jednego z najmniejszych państw świata – San Marino.

 

 

Więcej informacji znajdziecie na: http://rallydiromagna.com/en/home.html

Przypisy