Dołącz do czytelników
Brak wyników

Sport

11 czerwca 2021

Rajdy dla Frajdy w warmińsko-mazurskim i na Podlasiu

0 320

Od kilku dni na termometrach nareszcie widać wiosnę! Nieuchronnie zbliżają się też najdłuższe dni w roku i z tej okazji RajdyDlaFrajdy w ramach cyklu GRAND PRIX AMATORÓW NA SZOSIE proponują po raz pierwszy w swojej historii zabawę na dystansie 200km! Oczywiście to tylko jeden z dostępnych wariantów, ale po kolei.

 

POLECAMY

 

 

19 czerwca (sobota) klucze do bram Biebrzańskiego Parku Narodowego otworzy podlaski Goniądz. To kameralne i przepięknie położone w rozlewisku Biebrzy miasteczko po dwuletniej przerwie znów ugości kolarzy. Malowniczych krajobrazów okraszonych nutą sportowych emocji dostarczy trasa poprowadzona mało uczęszczanymi, ale bardzo dobrymi jakościowo drogami. Do wyboru będą 3 dystanse – wspomniany Podróżniczy (200 km), Sportowy (120 km) i Rekreacyjny (75km) – a oprócz Biebrzy i Goniądza wśród atrakcji m.in. Carska Droga, Tykocin oraz okolice Knyszyna.

 

 

 

 

Z kolei 20 czerwca (niedziela) na etap pośród gęstych lasów i wesoło mrugających jezior zaprasza warmińsko-mazurska Gmina Szczytno! Tamtejsza okolica ma wybitnie rekreacyjny charakter i cieszy się oczywistą popularnością wśród amatorów odpoczynku nad wodą. Trasy rajdu zostały ułożone tak, by pokazać najciekawsze tereny, a jednocześnie pozostać nieco na uboczu ruchu turystycznego. Runda Podróżnicza zapuści się aż pod Ruciane-Nidę (199km), Sportowa przemknie m.in. przez Wielbark, Pasym czy Kiejkuty (115km), natomiast Rekreacyjna wsłucha się ptasie trele nabierając przy tym zdrowej opalenizny (88km).

 

 

 

Jak zawsze wystartować można w jednym z wydarzeń, w obydwu – a nawet i w całej serii ;) Zapisy na etapy podlaski i warmińsko-mazurski trwają do niedzieli, 13 czerwca. Więcej informacji można znaleźć na stronach:

www.facebook.com/events/167094378168157

www.rajdydlafrajdy.pl/edycja-2021/podlaskie

 

oraz

www.facebook.com/events/399753594618762 

www.rajdydlafrajdy.pl/edycja-2021/warminsko-mazurskie

 

Przypisy