Rajdy dla Frajdy powracają na szosy

Sport

W dniach 29-30 maja na kolarskie trasy powracają wreszcie RajdyDlaFrajdy i cykl GRAND PRIX AMATORÓW NA SZOSIE! Gorąco będzie już od startu, bo los sprawił, że na pierwszy ogień idą Szczyrk i Myślenice. Na początek zapowiadają się więc dwa bardzo wymagające i jednocześnie bardzo widokowe etapy! 

 

 

 

Na rozkładzie znalazły się dwie zupełnie różne Pętle Beskidzkie. Pierwsza – w malowniczym krajobrazie Beskidu Śląskiego – rozgrzeje nogi kilkoma mocnymi podjazdami, m.in. pod Koczy Zamek, Kubalonkę czy finałowym na Salmopol. Druga – w równie widokowym małopolskim Beskidzie Wyspowym – pofaluje intensywnie wzdłuż Jeziora Dobczyckiego, a następnie zaliczając mniejsze i większe pagórki powędruje w kierunku przełęczy pod Mogielicą (na powrocie też płasko nie będzie). Za każdym razem do pokonania zaplanowano ok. 2.000m przewyższenia na dystansie nieco ponad 100km. 

 

 

 

 

Jak zawsze wystartować można w jednym z wydarzeń, w obydwu – a najlepiej w całej serii. W Edycji 2021 oprócz trasy „podstawowej” dostępna będzie również wersja Podróżnicza (150 km+) oraz Rekreacyjna (ok. 75 km). Każda z tras ma swoją specyfikę – i swoją porcję atrakcji!

 

 

 

 

Zapisy na etapy śląski i małopolski trwają do 23 maja. Więcej informacji można znaleźć na stronach:

 

Facebook edycja 1

Rajdy dla Frajdy edycja 1

 

oraz

Facebook edycja 2 

Rajdy dla Frajdy edycja 2 

 

Przypisy