Dołącz do czytelników
Brak wyników

Sport

25 lutego 2022

Pomoc dla Ukrainy - #RideForUkraine z ROUVY

0 1399

Czeska firma ROUVY aktywnie uczestniczy w działaniach mających na celu niesienie pomocy humanitarnej mieszkańcom Ukrainy. ROUVY uruchomiła inicjatywę "Ride for Ukraine", do której mogą przyłączyć się wszyscy użytkownicy aplikacji ROUVY do treningu na trenażerach.

 

 

ROUVY przekaże 1 euro na rzecz UNICEF za każdego kolarza, który odbędzie krótką wirtualną jazdę w okolicach Kijowa.

 

Zarówno osoby prywatne, jak i firmy starają się złagodzić skutki działań wojennych, które dotykają ludności Ukrainy. Według organizacji charytatywnych bezpośrednia pomoc finansowa jest najbardziej efektywną formą pomocy. Mając to na uwadze, zespół ROUVY z południowoczeskiego miasta Vimperk przyłączył się do akcji zbierania funduszy. 

 

 

 

 

"Nasi użytkownicy pochodzą z różnych części świata. Za każdą osobę, która weźmie udział w tym charytatywnym apelu i odbędzie łatwą wirtualną podróż po stolicy Ukrainy, Kijowie, prześlemy 1 euro na konto UNICEF. Szacujemy, że do mieszkańców Ukrainy trafi nie mniej niż 25 000 EUR w postaci pomocy humanitarnej. Taką formę pomocy potrzebującym przetestowaliśmy podczas pandemii COVID-19, a użytkownicy ROUVY wykazali się chęcią niesienia pomocy poprzez sport. Niniejszy apel jest rozsyłany do całej naszej społeczności, która liczy około 900 000 rowerzystów na całym świecie. Uważamy, że ważne jest, aby użytkownicy ROUVY poznali nasze stanowisko w sprawie wojny na Ukrainie" - wyjaśnia Petr Samek, CEO ROUVY. 

 

 

W skład zespołu ROUVY wchodzi kilku pracowników z różnych krajów, w tym z Ukrainy. "Wojna rozpoczęła się od ataku rakietowego, który obejmował zbombardowanie lotniska w pobliżu mojego rodzinnego miasta, Żytomierza. Obecnie Ukraina informuje o dziesiątkach ofiar cywilnych i wojskowych. Atak ten jest poważnym ciosem dla ukraińskiej gospodarki i infrastruktury, których odbudowa zajmie lata, nie wspominając o tym, że obecnie nie można przewidzieć, jak długo potrwa konflikt. Moi krewni i przyjaciele są na Ukrainie i walczą o niepodległość. Z tego powodu jestem wdzięczny wszystkim w Czechach za ich wsparcie" - mówi Yuriy Ryashko, członek zespołu marketingowego ROUVY.   

 


ROUVY jest członkiem Pale Fire Capital, grupy inwestycyjnej, która zaapelowała o wsparcie dla Ukrainy, przeznaczyła 1 mln USD na natychmiastową pomoc humanitarną i zapewniła zakwaterowanie dla 250 uchodźców.


O ROUVY

 

ROUVY to aplikacja stworzona przez firmę VirtualTraining s.r.o. z siedzibą w Czechach. Jest ona używana przez globalną społeczność kolarską i triathlonową na całym świecie. Znajduje się w niej ponad 500 kursów wideo z krajów całego świata. Dzięki awatarom przedstawiającym rowerzystów i biegaczy, aplikacja umożliwia użytkownikom jazdę na rowerze i bieganie w dowolnym miejscu na świecie w wirtualnej rzeczywistości wraz z przyjaciółmi, w zaciszu własnego domu. ROUVY jest oficjalnym partnerem La Vuelta, Tour de Suisse, Schleck Gran Fondo i wielu innych imprez kolarskich na całym świecie. Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź oficjalną stronę ROUVY.

 

Przypisy