Dołącz do czytelników
Brak wyników

POC Consort MTB Dungaree

Artykuł | 23 listopada 2021 | NR 55
0 297

Cena: 2200 zł
Masa: 433 g (L)
PM Sport, www.pmsport.pl

Ogrodniczki rowerowe? Pomysł jest na tyle nietrywialny, że nawet ci, którzy z przymierzalni dotrą do kasy, w ostatnim momencie cofną telefon od czytnika kart. My spróbowaliśmy w nich jeździć i jako nieliczni na Ziemi wiemy, jak to jest.
Produkt jest na tyle unikalny, że nikt nie oferuje podobnego. Pochodzenie ze Szwecji nie jest przypadkowe. Tamtejsze dzieci są w przedszkolach hartowane i przez cały rok bawią się w ogródkach. Latem baraszkują w samych pieluchach, a zimą, trwającą w Skandynawii około 9 miesięcy, ubiera się je w gumowe ogrodniczki i kaloszki i wygania na zawieruchę, deszcz i śnieżyce. Gumowane ogrodniczki pozwalają im leżeć w błocie, skakać po kałużach i być szczęśliwymi. Komuś w POC-u skojarzyło się to z MTB.
Consort MTB Dungaree wykonano z lekkiej membrany i skrojono w jak najprostszy sposób. Z detali, na których można zawiesić oko są: wywietrzniki o długości 38 cm na udach zapinane dwukierunkowymi suwakami, dwie zapinane suwakami kieszenie, kieszonka z siateczką na piersi i pasek do regulacji talii.
 


Ogrodniczki wespół z kurtką na wierzchu zachowują się porównywalnie do innych nieprzemakalnych spodni rowerowych. Może trochę mocniej osłaniają nerki. Niemniej jednak w czasie jazdy MTB kluczowym dla utrzymania temperatury jest zachowanie suchości pomiędzy kręgosłupem piersiowym a kostkami stóp. W gęstym błocie i jeździe po ścieżkach, przy braku ekspozycji na ekstremalne lub permanentne podmuchy wiatru, ochrona ramion nie jest kluczowa. Potwierdził to test. Nawet w kapuśniaczku Consort Dungaree spisywały się rewelacyjnie, komfort termiczny był lepszy niż w przypadku zestawu z kurtką, bo uwolniona z ramion transpiracja potu przeciwdziałała zagotowaniu na podjazdach. Świetnie sprawdzały się na pod...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 10 wydań czasopisma "bikeBoard"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ...i wiele więcej!
Sprawdź

Przypisy