Mikler oraz Bajgerova wygrywają Orlen Puchar Polski w Katowicach

Sport

Prawdziwe święto kolarstwa przełajowego miało miejsce w ubiegłą niedzielę na terenie Doliny Trzech Stawów w Katowicach. Niesamowita frekwencja startujących na Orlen Pucharu Polski.
 

 

 

 

 


Kolarze rywalizowali na trzy kilometrowej pętli, każda kategoria pokonywała ją proporcjonalną ilość razy do wieku oraz umiejętności. Trasa wiodła po asfalcie, piasku, trawie oraz leśnych ścieżkach. Runda była kręta i wymagająca od zawodnika kondycji fizycznej jak i techniki. Zgodnie z wytycznymi nie zawierała ona jednak elementów niebezpiecznych.

Rywalizacja rozpoczęła się punktualnie o godzinie 10:00, wtedy na trasę wyruszyli mastersi. W kategorii Masters II najlepszy okazał się Andrzej Kaiser (EuroBike Kaczmarek Electric Team). W Masters III najszybciej linie mety przekroczył Krzysztof Gierczak (Kryss Cyclo Przemyśl), natomiast w najstarszej kategorii wiekowej wygrał Andrzej Misina (Grupa Kolarska Gliwice).

Następnie na trasę wyruszyli amatorzy oraz kategoria Masters I - zwycięstwa odnieśli Michał Paterak oraz Szczepan Paszek (BikeStacja). W rywalizacji amatorek najlepsza okazała się być Lenka Jadkova z Czech.

W rywalizacji najmłodszych kategorii wiekowych czyli żak i żakini zwycięstwa odnieśli Filip Trawnik (UKS Koźminianka Koźminek) oraz Natalia Piróg (KS Deichamann SKSM Abus Sobótka). W młodziku wygrał Robert Mitas z Czech, a najlepszą młodziczką tego dnia była Julia Wypich (MGLKS Błękitni Koziegłowy). Czesi zdominowali wyścig juniorów młodszych oraz juniorek młodszych - wygrywali Jakub Kuba oraz Vanda Dlaskova. W juniorach zwycięstwo odniósł Filip Jech z Czech, natomiast w juniorce wygrała Malwina Mul (KS Azalia Brzóza Królewska).

W głównych wyścigach tego dnia mieliśmy wiele emocji, w kategorii elity kobiet najlepsza okazała się być Nikola Bajgerova, natomiast w elicie mężczyzn po pełnej dramaturgii końcówce wygrał Bartosz Mikler (Victoria Accent Jarocin) pokonując mistrza Polski w przełajach - Marka Konwę (UKS Krupiński Suszec / Konwa Bike).

Kibice mogli podziwiać kolarzy z dowolnego miejsca, od samego rana prowadzona była transmisja internetowa, która dotarła do ponad 20 000 użytkowników.

Impreza ta była częścią tegorocznych obchodów 100-lecia polskiego kolarstwa, których mecenasem jest PKN Orlen, a partnerami honorowymi Ministerstwo Sportu i Polski Komitet Olimpijski. Sponsorami obchodów są marki Weron, Prinzwear oraz Quest.

Przypisy