Patenty branży rowerowej Shimano piezo, SRAM cockpit

Rowery

Śledzenie wniosków patentowych jest w branży rowerowej ekwiwalentem podglądania samochodowych prototypów testowanych na torach przeszkód, tylko z mniejszą pewnością, czy i kiedy dany pomysł będzie realizowany.

Jest to jednak jedno z nielicznych okienek pozwalających spojrzeć w możliwe scenariusze przyszłości rowerów bardziej realistycznie niż z perspektywy rowerów koncepcyjnych, które i tak pojawiają się bardzo rzadko. Prezentujemy dwa wnioski patentowe największych firm w branży. Patenty są czasami wnioskowane na zapas, żeby odciąć konkurencję. Te, naszym zdaniem, mają wysokie prawdopodobieństwo rychłej realizacji, ponieważ wpisują się w bieżące trendy i zapotrzebowanie. Skorzystaliśmy z opracowań przygotowanych przez wheelbased.com – bardzo ciekawą stronę prowadzoną przez amerykańskiego eksperta patentowego, który w wolnym czasie wyszukuje i analizuje co ciekawsze zgłoszenia.
 


Shimano Di2 do MTB (częściowo) bez baterii

Shimano wprowadziło już bezprzewodowe manetki Di2 w grupach Ultegra 8100 i DuraAce 9200, które miały premierę w 2021 roku. Nadal jednak nie...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla PrenumeratorówCo zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 10 wydań czasopisma "bikeBoard"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ...i wiele więcej!

Przypisy