Okiem bikefitterki: pedały zatrzaskowe

Przewodnik dla początkujących

Porady

Z punktu widzenia bikefittingu dzięki zespoleniu z pedałami zatrzaskowymi stworzysz jedność z rowerem. Wpłynie to na bezpieczeństwo prowadzenia roweru i zwiększy szybkość Twoich reakcji, zwłaszcza gdy musisz nagle przeskoczyć przeszkodę lub zjechać po kamieniach. 

O 40% poprawisz swoją wydajność, moc i dynamikę pedałowania. Nauczysz się, jak ergonomicznie i z odpowiednią kadencją jeździć. Zaczniesz wykorzystywać w większym zakresie siłę swoich mięśni. Wjedziesz bez trudu pod każdą, najbardziej nawet stromą górę, również z obciążeniem. Musisz się tylko do tego mądrze przygotować i wiedzieć czego się spodziewać.

Większość osób jeżdżących na rowerach ma za sobą przygodę przykręcania bloków rowerowych. Zapytasz: „co w tym trudnego?” – wystarczy wziąć instrukcję producenta i działać krok po kroku. Z pozoru wydaje się to bardzo proste, trzeba mieć tylko odpowiednie narzędzia, sprawne oko i trochę siły.

Po wielu latach doświadczeń jako bikefitterka uważam, że ze względu na konsekwencje zdrowotne ustawienie bloków stało się jednym z najważniejszych i wymagających największej precyzji etapów ustawienia poprawnej pozycji na rowerze. Najlepiej...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla PrenumeratorówCo zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 10 wydań czasopisma "bikeBoard"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ...i wiele więcej!

Przypisy