Nowy Liv Embolden w końcu na 29"

Rowery

„Druga generacja, przedstawionej po raz pierwszy w 2016 roku serii rowerów Embolden, dostępna jest teraz także na 29-calowych kołach” mówi Ludi Scholz, menedżer kategorii OFF-ROAD w Liv. „Początkujące wielbicielki jazdy po górach, mają teraz jeszcze większy wybór”.

 

 

 

Liv, marka, której celem jest upowszechnianie jazdy na rowerze wśród kobiet, wypuszcza właśnie nową serię Liv Embolden. 

Embolden - damski rower MTB z pełnym zawieszeniem, dostępny jest teraz zarówno na kołach 29” (rozmiary S, M i L), jak i 27,5” w rozmiarze XS.

 

 

 

 

Z aluminiową ramą ALUXX i zawieszeniem FlexPoint o skoku 120 mm, Embolden może być uniwersalnym rowerem trailowym odpowiednim na techniczne podjazdy, ostre zjazdy i wyboiste rock gardeny.

 

 

 

 

Gotowy na szlak

Produkowany z surowego materiału we własnych zakładach obróbki aluminium, autorski stop ramy aluminiowej ALUXX modelu Embolden cechuje 30% większa sztywność niż aluminium z serii 6061, a dodatkowo ma niższą masę całkowitą. 

 

Zawieszenie FlexPoint to pojedynczy zawias o skoku 120 mm, do tego dochodzi widelec o skoku 130 mm dla płynnej jazdy po wyboistych singlach. Gotowość Emboldena na szlakach dopełnia zdalnie opuszczana sztyca, siodełko Liv Sylvia oraz napęd 1x

Emboldeny posiadają również bezdętkowy zestaw kół.

 

 

 

 

Co nowego?

Modele Embolden z kołami 29 cali oraz te z kołami 27,5 cala posiadają udoskonalony trójkąt tylny, koła w systemie Boost 148 mm, jak również oś przelotową 12 mm oraz kierownicę o średnicy 35 mm. Przeprojektowanp otwory na przewody. 

 

Z rozstawem piasty Boost Embolden zapewnia lepszą sztywność oraz prowadzenie w terenie, jak również większy prześwit na opony umożliwiający stosowanie opon 2,4 cala do kół 29 cali lub opon 2,6 cala do kół 27,5 cala.

 

 

 

 

Technologie Embolden

RAMA ALUMINIOWA ALUXX

Produkowany z surowego materiału we własnych zakładach obróbki aluminium, 30% większa sztywność niż aluminium z serii 6061, niższa masa całkowita.

 

ZAWIESZENIE FLEXPOINT

Sprawdzona jednozawiasowa konstrukcja wykorzystuje elastyczne elementy widełek dolnych i górnych dając skok 120 mm.

 

OVERDRIVE

Rozwiązanie zapewniające optymalną sztywność kokpitu i precyzję sterowania, obejmuje powiększone łożyska sterów (dolne 1 1/2” i górne 1 1/8”) i zwężaną rurę sterową.

 

POWERCORE

Radykalnie powiększony obszar mufy suportu i widełek dolnych ze zintegrowanym suportem o szerokości 86 mm. Asymetryczne widełki dolne dodatkowo zwiększają sztywność po stronie napędu i stabilność po stronie przeciwnej.

 

WIDELEC 130 MM

130 mm skoku z przodu umożliwia płynną jazdę po wyboistych singlach.

 

SYSTEM BEZDĘTKOWY

Przystosowanie do systemu bezdętkowego umożliwia stosowanie niższych ciśnień w oponach dla dodatkowej przyczepności i kontroli.

 

ROZSTAW PIAST BOOST

Rozstaw piast Boost 15x110 [przód], 12x148 [tył] zwiększa sztywność, poprawia prowadzenie w terenie i prześwit na opony.

 

ZWIĘKSZONY PRZEŚWIT NA OPONY

W Emboldenie mieszczą się opony 2,4 cala do kół 29 cali i 2,6 cala do kół 27,5 cala.

 

 

 

 

 

Geometria

 

 

Rozszerzona kolekcja Embolden będzie dostępna na całym świecie, począwszy od wiosny 2022 r. 

 

 

 

Liv to jedyna kompleksowa marka rowerowa na świecie dedykowana wyłącznie kobietom. Założona w 2008 roku przez dyrektora Giant Bonnie Tu jako część Giant Group, Liv tworzy innowacyjne rowery i osprzęt, aby pasowały i działały na najwyższym poziomie. Celem Liv jest wzmocnienie pozycji wszystkich rowerzystek, od początkujących po profesjonalne zawodniczki. Dzięki globalnemu zespołowi sprzedawców detalicznych, sportowców i wydarzeń, a także rosnącej obecności w Internecie skoncentrowanej na umiejętnościach jazdy na rowerze, konserwacji, żywieniu, podróżach i innych doświadczeniach - Liv stara się wspierać społeczność i być numerem jeden dla rowerzystek na całym świecie. Dowiedz się więcej na: liv-cycling.com.

 

Przypisy