Nowy Cannondale Synapse z technologią SmartSense

Rowery

... i wtedy wchodzi nowy przeprojektowany Cannondale Synapse cały w technologii SmartSense!

 

 

 

Czym jest SmartSense?

"SmartSense został zaprojektowany, aby jazda na szosie była przyjemniejsza dla doświadczonych kolarzy, bardziej zachęcająca dla nowicjuszy i wygodniejsza dla wszystkich" - mówi David Devine, globalny starszy dyrektor ds. produktu w Cannondale. "Aby w pełni skorzystać z technologii SmartSense, przeprojektowaliśmy dobrze znanego Cannondale Synapse, aby uczynić go jeszcze bardziej wszechstronnym niż był dotychczas. Rezultatem połączenia tych dwóch produktów jest niczym niezakłócona relacja pomiędzy kolarzem, rowerem i drogą." 

 

SmartSense to inteligentny system lampek i radarów, który aktywnie komunikuje się z rowerzystą, rowerem i otoczeniem, zasilany jedną centralną baterią. Jeszcze przed pierwszym wyjściem na rower użytkownik może nawiązać kontakt ze SmartSense za pośrednictwem aplikacji Cannondale, gdzie do dyspozycji ma szeroki wybór ustawień, które można personalizować. Ustawienia zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić większą świadomość sytuacji na drodze, a jednocześnie zwiększyć widoczność, aby rowerzysta mógł skuteczniej widzieć i być widzianym.  

 

 

 

 

Po wprowadzeniu pożądanych ustawień, obrót przedniego koła, wyposażonego w czujnik na koło Cannondale, inicjuje ciągłą komunikację pomiędzy wszystkimi dostępnymi urządzeniami SmartSense. 

 

Radar Garmin Varia 

Varia stale skanuje otoczenie w poszukiwaniu nadjeżdżających z tyłu pojazdów i może sygnalizować prędkość, odległość i liczbę samochodów za pomocą alarmów dźwiękowych i wizualnych w aplikacji Cannondale lub na wyświetlaczu licznika. Radar Garmin jest również kompatybilny z innymi popularnymi licznikami GPS.   

 

 

 

Przednie i tylne światła do jazdy dziennej Lezyne

Przednia lampka poprawia widoczność kolarza dla nadjeżdżających z przodu pojazdów. Tylne światło, z opcjonalną funkcją ostrzegania o hamowaniu, zapewnia dodatkową “świadomość” z tyłu. Obydwie lampki mają regulowaną jasność, aby dostosować się do ograniczonego lub zmieniającego się światła dziennego, albo sygnalizować ostre hamowanie. 

 

 

 

 

 

Akumulator Garmin Varia Core

Pojedyncze źródło zasilania eliminuje konieczność ładowania wielu baterii i pomaga uniknąć ryzyka jazdy z bez świateł. Bateria może być również używana jako zewnętrzny powerbank z gniazdem USB-C. 

 

 

 

 

 

Czujnik na koło Cannondale

Czujnik paruje Synapse z aplikacją Cannondale i automatycznie aktywuje SmartSense po obróceniu przedniego koła. 

 

 

 

 

 

Nowy Synapse

Wprowadzając 15 lat temu Synapsa jako pierwszą karbonową szosową ramę w ofercie, Cannondale ustanowił tym posunięciem kategorię rowerów do długich dystansów. Synapse był od tamtego czasu ucieleśnieniem połączenia wydajności, komfortu i wszechstronności z możliwością pokonywania różnych terenów. 

 

"Synapse to idealny rower do wprowadzenia systemu SmartSense", mówi Devine. "Gwarantuje wygodną pozycję rowerzysty, rozwiązania, które zwiększają komfort, a teraz może dawać dodatkową pewność i świadomość sytuacji na drodze dzięki systemowi SmartSense". 

 

 

 

 

Nowy Synapse oferuje zauważalnie lepsze wyczucie jazdy, coś, co sprawiło, że od lat jest ulubieńcem fanów. Obecna wersja ma o 8% zwiększoną podatność, czyli to, jak bardzo rower ugina się pionowo pod rowerzystą, aby pochłaniać nierówności i wibracje na drodze. Zwiększona podatność, w połączeniu z bardziej wyprostowaną pozycją jazdy, zapewnia płynną jazdę.

 

Nowy Synapse nie rezygnuje z osiągów. Został zaprojektowany, aby jeździć szybciej przy mniejszym wysiłku. Dzięki wnioskom wyciągniętym z Cannondale SystemSix Synapse jest obecnie szybszy niż jego poprzednik. Dzięki ulepszonej aerodynamice Synapse będzie dobrze radził sobie na płaskich fragmentach trasy i podczas jazdy w grupie. 

 

 

 

 

Zastosowany przez Cannondale system Proportional Response zapewnia rowerzystom najlepsze osiągi, niezależnie od ich wzrostu. Proportional Response to unikalna, dostosowana do wzrostu konstrukcja Cannondale stosowana w każdym rowerze Cannondale. Aby to osiągnąć, Cannondale dostosowuje geometrię, konstrukcję, sztywność i charakterystykę prowadzenia roweru w oparciu o wzrost rowerzysty i jego zmieniający się środek ciężkości. 

 

 

 

 

Synapse może pomieścić opony do 35 mm. Na długie dni spędzone na zwiedzaniu poza utartymi szlakami, rower jest wyposażony w uchwyty na torbę na górną ramę oraz dwa bidony.  

 

"Kolarstwo jest dla każdego, a Synapse ze SmartSense jest doskonałym przykładem na to, że Cannondale wprowadza to w życie", dodaje Devine. 

 

Nowy Synapse będzie dostępny w 4 karbonowych modelach, w rozmiarach 48 - 61.

SmartSense będzie dostępny w karbonowych modelach 1, 2 i 3 z możliwością wyboru radaru, lampek i elektronicznej zmiany przełożeń oznaczonych literami R, L i E w nazwie modelu. Synapse jest dostępny w cenie od 2400 do 9000 dolarów. 

 

 

 

Więcej informacji na temat zupełnie nowych rowerów Synapse i SmartSense można znaleźć na stronie www.cannondale.com

 

Przypisy