Dołącz do czytelników
Brak wyników

Temat , Nowości

21 maja 2020

Nowy Cannondale Scalpel - rewolucja czy ewolucja

84

Kolejna ewolucja wydajności XC, zupełnie nowy Scalpel na nowo definiuje wszystko, co wiesz o rowerach xc. 

 

 


Cannondale, marka premium firmy Dorel Industries, Inc. (TSX: DII.B, DII.A), ogłosiła dzisiaj najnowszą ewolucję legendarnego Scalpela. Wyposażony w przełomowe zawieszenie, agresywną geometrię, o piórkowej wadze, pozwala riderom wycisnąć maksimum  z niezrównanej trakcji, niesamowitej wydajności i niezachwianej kontroli w każdym terenie. Zupełnie nowy Scalpel zapewnia zarówno osiągi w wyścigach na MTB na poziomie Pucharu Świata XC, jak i wszechstronną zabawę na trailach.

Nowy Scalpel jest jednym z najlżejszych rowerów górskich z pełnym zawieszeniem na rynku, ale nie jest to nawet najlepsza cecha tego roweru. Kluczem do niesamowitej wydajności Scalpela jest nowe czterozawiasowe zawieszenie FlexPivot Cannondale. Opatentowane wytrzymałe strefy elastycznego włókna węglowego działają tak samo jak oś przegubu Horsta bez ciężaru czy giętkości rozwiązania ze śrubami i łożyskami. Pozwala to również dostosować zawieszenie roweru i ogólne wyczucie ramy, z uwzględnieniem rozmiaru, za pomocą Proportional Response opracowanej przez Cannondale. Podczas gdy inni poświęcają wydajność, aby zaoszczędzić na wadze, zawieszenie FlexPivot zapewnia jedno i drugie - zapewniając ultra lekką jazdę z niesamowitą przyczepnością, przyspieszeniem i kontrolą.

 

 

 

 

Przy nieco ponad 1900 gramach wraz z amortyzacją nowa rama Scalpela jest jedną z absolutnie najlżejszych ram MTB z pełnym zawieszeniem, jakie kiedykolwiek stworzono. Offsetowy układ napędowy Cannondale Ai zapewnia prześwit dla dużych opon 2,4 ”, jednocześnie zachowując krótki tylny trójkąt, zapewniając przyczepność i zwinność.

Progresywna geometria skalpela ewoluowała jeszcze bardziej w przypadku kąta główki ramy, który jest o półtora stopnia bardziej płaski, oraz kąta rury podsiodłowej, który jest o jeden stopień bardziej stromy w porównaniu z poprzednim modelem. To, w połączeniu z bardzo długim offsetem widelca Lefty, tworzy najnowszą wersję geometrii OutFront Cannondale, zapewniając rowerzystom większą stabilność i pewność, gdy sytuacja staje się trudna, a responsywne kierowanie rowerem staje się kluczowe.

 

 

 

 

Dla wytrawnego maratończyka lub pogromcy traili dostępna jest wersja Scalpel SE. Wykorzystuje ona możliwości trailowe Scalpela i podbija je o kilka stopni w górę, zwiększając skok ze 100 mm (przód i tył) do pluszowego 120 mm (przód i tył) i jeszcze bardziej zmniejszając kąt główki ramy. Opony 29" o większej objętości i teleskopowa sztyca zapewniają niesamowitą prędkość i wszechstronne możliwości. To idealna maszyna dla rowerzystów, którzy preferują superlekki rower terenowy.

Podczas gdy to głównie zawieszenie jest bohaterem historii Scalpela, rowery otrzymują również nowy zestaw STASH Cannondale. Wbudowany w dolną rurę pod uchwytem na bidon, zestaw STASH ma wszystko, co jest potrzebne do szybkich napraw w terenie, w tym multitoola Fabric 8 w 1 w kaburze, zestaw naprawczy Dynaplug do tubelessów oraz miejsce na pompkę CO2 lub minipompkę.

 

 

 

 

Nowy Skalpel będzie dostępny w 8 modelach, w tym Scalpel SE, a także damski Scalpel Carbon 2 i damski Scalpel Carbon SE. Scalpele będą miały rozmiary od S, M, L, XL, a modele damskie będą dostępne w S, M, L. Aby uzyskać więcej informacji na temat Scalpela, odwiedź www.cannondale.com.

 

Przypisy