Dołącz do czytelników
Brak wyników

Muc-Off Helmet, Visor and Goggle Cleaner i Muc-Off Premium Anti-Fog Treatment

Artykuł | 19 listopada 2019 | NR 36
0 560

Cena: 20 zł (32 ml)
Winora Group, www.muc-off.com
 

POLECAMY


Jedna czwarta małej zawartości wystarczyła do wyczyszczenia full face i gogli. Wygodny atomizer pozwala pokryć preparatem kask, a następnie potrzebna jest tylko szmatka do wytarcia. Błoto dobrze się rozpuszcza i sprawia wrażenie, jakby nie rysowało powierzchni. Specyfik Muc-Off dobrze czyści kaski błyszczące, ale także matowe, co nie jest trywialne. Jednak największym zaskoczeniem była matowa powierzchnia oprawek gogli, których nie mogłem doczyścić „zwykłym detergentem”, bo zawsze zostawały smugi i brud. Preparat Muc-Off wyczyścił je doskonale. Producent odradza pokrywanie specyfikiem powierzchni zaimpregnowanych przed parowaniem (szkieł), dlatego je wyjąłem. Z całą pewnością do czyszczenia kasku można zabrać coś z półki na zwykłe środki czyszczące. Jednak w wypadku ultralekkich kasków nie jest to tak oczywista sprawa, łagodne mydło nie radzi sobie z zabrudzeniami i zostawia smugi. 
Z kolei bardziej agresywne preparaty mogą uszkodzić strukturę ochronną. Polegałbym na Muc-Off, dlatego że nie ryzykowaliby agresywnej chemii mogącej pogorszyć bezpieczeństwo użytkowników. Proponowana przez wytwórcę formuła jest też skuteczna i przyjemnie pachnie. 
 


Cena: 60 zł (32 ml)
Winora Group, www.muc-off.com
 


Preparat do impregnacji okularów i gogli, tworzący warstwę absorbująca wilgoć. Producent twierdzi, że jest bezpieczny dla tworzyw sztucznych, szkieł okularów optycznych i szyb samochodowych. Przed aplikacją zaleca usunąć stare powłoki anti-fog. Okazuje się, że nie wiemy jednak, jak to zrobić, dlatego jedną parę gogli zniszczyliśmy bez pozytywnego efektu. Na okularach produkt okazał się bardzo wydajny, ale jego aplikacja wymaga naprawdę gruntownego oczyszczenia szybek. W naszym wypadku okazało się, że po oczyszczeniu „zwykłym detergentem” uzyskiwaliśmy dobrą przeźroczystość, jednak po naniesieniu Muc-Off Premium Anti-Fog Treatment na soczewkach pojawiało się poważne zmętnienie. Dopiero oczyszczenie soczewek okularów fotograficznym preparatem do czyszczenia obiektywów i ponownym nanies...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 10 wydań czasopisma "bikeBoard"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ...i wiele więcej!
Sprawdź

Przypisy