Mistrzostwa Polski XCM w Srebrnej Górze

Twierdza Bike Maraton

Sport

Kolejna edycja Bike Maratonu już 11 września. Tym razem zawodnicy zawitają do Srebrnej Góry na Mistrzostwa Polski XCM PZKol, gdzie zapowiada się kolejny z gatunku tych „prawdziwych” i „górskich” maratonów. Trudno sobie wyobrazić lepszą lokalizację na spektakularny powrót MP w góry. Srebrna Góra to MTB w pigułce, a trasa najbliższego Bike Maratonu to spełnione marzenie każdego górala.

 

 

 

Na dystansie GIGA (77 km, ponad 2100 m w pionie) ścigać się będzie przede wszystkim Elita Kobiet i Mężczyzn. Kolejne komplety medali MP pozostaną też do wręczenia w kategoriach U23, Masters I,II,III i Cyklosport.

Na dystansie MEGA (52 km, 1380 m przewyższenia) ścigać się będą, tak jak w Pucharze Polski XCM, zawodnicy i zawodniczki z licencjami Junior.

 

 

Giga

 

 

Mega

 

 

Classic

 

 

Fun

 

 

Zgłoszenia i opłaty online (z obowiązkowym podaniem numeru licencji): https://bikemaraton.com.pl/srebrna-gora/mistrzostwa-polski-w-maratonie-mtb-srebrna-gora/

 

Bike Maraton nie zapomina oczywiście o amatorach, choć bardziej pasuje tu określenie „zawodnicy bez licencji”. Oni również stoczą walkę o medale MP, a w przypadku zwycięzców dystansu GIGA – również o mistrzowskie koszulki.

Przewidziano więc dla nich klasyfikację open na dystansie GIGA (miejsca 1-3 Kobiety i Mężczyźni oraz dodatkowo pamiątkowe medale MP na podium kategorii wiekowych), na dystansie MEGA (1-3, K i M) oraz na dystansie CLASSIC (35 km, 890 m przewyższenia, również klasyfikacja open K i M).

Dla porządku przypomnijmy też o czwartym dystansie Bike Maratonu, czyli o dystansie FUN (19 km, 650 m w pionie).

 

Trasa

Zawodnicy ścigający się na koronnym dystansie BM i MP (GIGA) zwiedzą dokładnie góry po obu stronach Przełęczy Srebrnej i ścigać się będą na jednej rundzie. Kluczowe fragmenty trasy przebiegać będą wokół srebrnogórskich fortów, z wykorzystaniem tamtejszych kultowych ścieżek enduro i krętych singli. Trasa połączy Góry Bardzkie i Sowie. Zawodnicy elity najpierw pojadą więc w Góry Bardzkie i tak jak zawodnicy dystansu MEGA, dotrą aż do Barda Śląskiego (premia Hotelu „Bardo”). CLASSIC też ruszy w tę stronę, ale odwrót do rozjazdu i mety rozpocznie trochę wcześniej. Po rozstaniu ze wspólnymi znakami dystansu MEGA, dystans GIGA pojedzie w Góry Sowie i zawróci w kierunku mety dopiero spod Przełączy Woliborskiej. Przy zjeździe z niej czeka jeszcze Premia Romana, potem jazda podnóżem gór i kolejna wspinaczka na grzbiet.

 

Start i meta

usytuowane będą w Srebrnej Górze na ul. Polnej 14 (Centrum Tras Enduro Srebrna Góra).

 

Szczegóły lokalizacji i dojazdu: https://bikemaraton.com.pl/srebrna-gora/biuro-zawodow/

Biuro, tradycyjnie, czynne będzie w piątek od 17:00 do 20:00 i w dniu zawodów od 8:00.

 

Plan startów

10:00 – start MP XCM PZKol i MP Amatorów – dystans GIGA

11:00 – start sektora nr 1 (MEGA/ CLASSIC, MP XCM PZKol w kat. Junior i MP Amatorów)

 

• starty co 5 minut – start sektora nr 7 (MEGA/ CLASSIC) o 11:30

 

11:35 – start dystansu FUN

 

Po więcej informacji zapraszamy na https://bikemaraton.com.pl i https://www.facebook.com/BikeMaraton

 

 

Przypisy