Mistrzostwa Europy adventure racing w Polsce!

Sport

Tegoroczne zawody Adventure Trophy zyskały rangę mistrzostw Eujustyropy. Po sześciu latach przerwy rywalizacja o mistrzostwo Starego Kontynentu powróci w polskie góry, a meta zlokalizowana będzie w Krakowie. Na liście startowej międzynarodowa obsada, obecnie blisko 20 zespołów z całej Europy.

Adventure + racing = rajdy przygodowe. O co w tym biega?

Jechać po przygodę to jedna z głównych myśli przewodnich w tym sporcie. Przygoda, którą zapamiętasz na długo. Masz to jak w banku. Nie, to nie będzie kolejny odhaczony maraton w sezonie. To będzie coś, czym Twoja głowa będzie się karmić przez dłuższy czas.

Na pytanie „Jak to wygląda?” odpowiem krótko: to taki dłuższy maraton rowerowy albo wycieczka, która może potrwać nawet dwie, trzy doby, a czasem dłużej. Tylko że od czasu do czasu zostawisz rower, żeby pobiegać po górach i zaroślach lub popływać kajakiem, niekiedy zaś pojeździsz na rolkach.

Niemożliwe staje się możliwe, kiedy masz w zespole trzech takich samych pomyleńców jak ty.

 

 

Dodatkowe urozmaicenie to zadania linowe: tyrolka, most linowy, nierzadko eksploracja jaskini. Niemożliwe staje się możliwe, kiedy masz w zespole trzech takich samych pomyleńców jak ty. Bo to jest dyscyplina dla czteroosobowych drużyn, w których musi być przynajmniej jedn...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla PrenumeratorówCo zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 10 wydań czasopisma "bikeBoard"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ...i wiele więcej!

Przypisy