Dołącz do czytelników
Brak wyników

Sport

17 czerwca 2021

Komu potrzebna Wyrypa w Beskidzie Niskim?

83

Większość z nas, chciałaby doświadczyć przygody, rywalizacji, odpowiedniej atmosfery, a także prawdziwego enduro mtb w jednym. Czy jednak jest miejsce, gdzie te wszystkie opcje można połączyć w jednym evencie, dodatkowo testując potencjał nieodkrytego rowerowo Beskidu Niskiego? Organizatorzy Dukielskiej Wyrypy 2021 chcą dać Ci pełen pakiet doświadczeń, które zapamiętasz na długo!

 

POLECAMY

 

 

Przygoda, to jeden z podstawowych aspektów, którymi charakteryzują się zawody w Dukli (woj. podkarpackie). Prawdopodobnie nie kojarzysz Beskidu Dukielskiego (części Beskidu Niskiego) z jakąkolwiek odmianą kolarstwa górskiego, nie mówiąc już o Enduro MTB. Ten region jednak ma sporo do zaoferowania, a odpowiednio poprowadzona wycieczka, pozwoli na wyciśnięcie zarówno siódmych potów jak i uwolnienie pokładów adrenaliny na zjazdach. Pierwsza edycja Dukielskiej Wyrypy, która odbyła się we wrześniu 2020 roku, pokazała uczestnikom, że Beskid Niski może być wymagający i dawać satysfakcje, nawet największym koneserom jazdy w terenie.

 

 

 

 

W Dukielskiej Wyrypie połączono zawody na orientacje z elementami odcinków specjalnych na których mierzony jest czas. Zawodnik ma za zadanie „zdobyć” 5 punktów kontrolnych, oraz przejechać w tym roku już 3 odcinki specjalne. Suma czasów przejazdów na odcinkach specjalnych determinuje pozycje. Trzeba jednak przejechać pełną pętle (zdobyć wszystkie punkty kontrolne) aby nie zostać zdyskwalifikowanym.

 

 


 

 

Poprzednia edycja postawiła poprzeczkę wysoko. Dobre jedzenie, bogato zastawiony bufet, pozytywna atmosfera, ściganie po najlepszych odcinkach specjalnych w okolicy, a na koniec zimne piwko z lokalnego browaru sprawiło, że uczestnicy ocenili imprezę bardzo dobrze. Organizatorzy dbają, by zawody zapadały w pamięć, jako niezwykłe doświadczenie Podkarpacia. Poczuj, o co w tym wszystkim chodzi i przeżyj wyjątkową przygodę opartą o prawdziwe i staromodne Enduro MTB (kiedy to się po szlakach pieszych jeździło)!


A więc nie zwlekaj i już 4-tego września 2021 w Dukli (woj. podkarpackie) dołącz do nas na starcie jedynego takiego wyścigu w okolicy. 

Do zobaczenia!

 

 

Link do wydarzenia na FACEBOOKU 

Strona Facebook Enduro MTB Podkarpacie 

Zapisów dokonasz TUTAJ

 

Przypisy