Kolejna edycja Metalkas Ocean Lava Triathlon Polska zakończona sportowym sukcesem

Podczas 16. edycji zawodów triathlonowych Metalkas Ocean Lava Triathlon Polska do mety dotarło niemal tysiąc zawodników z całej Europy. Zmierzyli się oni z trzema dystansami. Nie zabrakło również sportowych atrakcji dla dzieci.

Niemal tradycją już jest, że przedostatni weekend sierpnia zarezerwowany jest dla bydgoskich zawodów triathlonowych. Najstarsza impreza z długim dystansem niezmiennie rozpoczyna się na terenie Borówna, jednak od kilku sezonów meta eventu zlokalizowana jest w stolicy województwa kujawsko-pomorskiego.

W tym roku zawodnicy z całego kraju oraz zza granicy na linii startu stawili się 19-20 sierpnia. Dwa dni zmagań podgrzewane były dodatkowo przez sprzyjającą pogodę. Cały weekend bowiem na trasie zawodów panowały iście wakacyjne warunki.

Trzy dystanse i zawody dla dzieci

Organizatorzy Metalkas Ocean Lava Triathlon Polska zadbali, by wszyscy triathloniści znaleźli coś dla siebie. Trzy różne dystanse: sprint (0,75-20-5 km), ½ IM (1,9-90-21,1 km) oraz dystans pełny (3,8-180-42,2 km) zagwarantowały, że niezależnie od stażu treningowego każdy mógł zmierzyć się z dystansem skrojonym na własne możliwości.

Kilkuset uczestników startujących indywidualnie oraz w sztafetach liczących trzy osoby dodało nowy, szesnasty już rozdział w historii imprezy, której trasa poprowadzona została tak, by ukazać lokalne atrakcje turystyczne. Triathloniści mają okazję chociażby przebiec uliczkami największego parku miejskiego w kraju, Myślęcinku oraz po Stadionie Zawiszy.

Nie mogło również zabraknąć atrakcji dla najmłodszych. W ramach imprezy kolejny rok przeprowadzono KIDS DUTAHLON Grottgera 4. Najmłodsi podzieleni na grupy wiekowe zagrzewani przez rodziny i zawodników pokonali specjalnie przygotowane dla nich dystanse.

Ambasador imprezy tworzy triathlonową historię

Warto również wspomnieć o ambasadorze Metalkas Ocean Lava Triathlon Polska, który jest jednocześnie jednym ze współorganizatorów imprezy. Kacper Stępniak pochodzący z Bydgoszczy choć w tym roku nieobecny, odcisnął swoje piętno w historii polskiego triathlonu.

W ten sam weekend wystartował on jako pierwszy Polak podczas prestiżowych zawodów organizowanych przez międzynarodową organizację Professional Triathlete Organisation. Podczas PTO Asian Open wystartowało dwudziestu najlepszych zawodników z całego świata. Stępniak zmierzył się m.in. z mistrzem olimpijskim i rekordzistą świata IRONMAN Kristianem Blummenfeltem czy multimedalistą mistrzostw świata IRONMAN 70.3 Gustaven Idenem. Polak wywalczył rewelacyjne 7 miejsce, co jednocześnie zagwarantowało mu awans w światowym rankingu PTO, gdzie klasyfikowana jest triathlonowa czołówka.
 

Przypisy