Dołącz do czytelników
Brak wyników

Przygoda

14 marca 2019

NR 24 (Wrzesień 2018)

#kamperem!

297

A może by tak rzucić wszystko w cholerę, wsiąść w kampera i pojechać przed siebie? Zabrać ze sobą rower aby cieszyć się wolnością i niezależnością w wyborze szlaków? Czy Hannes Klausner przekona cię, że może to być najlepsza przygoda twojego życia nawet jeśli to tylko plany na weekend albo na krótki urlop?

#szukającIdealnejŚcieżki

To niekończąca się historia miłosna. Podróżuję po świecie, zwiedzam wspaniałe kraje, eksploruję je rowerem w poszukiwaniu tej jednej, jedynej, idealnej... I kiedy już mam wrażenie, że znalazłem tą najlepszą, perfekcyjną – pojawia się kolejna! Matka natura dała nam ich tak wiele. Idealna ścieżka to mit – najbardziej ekscytuje mnie nieznane. Ścieżki nieskalane śladem opony. Ile to już razy pytano mnie o ulubioną trasę, najlepszą miejscówkę? Sam wielokrotnie zadawałem sobie to pytanie. Odpowiedź zawsze jest ta sama: idealna ścieżka nie istnieje. Celem jest poszukiwanie i trasa sama w sobie.

 

#niespodzianki

Ciągle chcę więcej! Więcej krajów, więcej jazdy. W trakcie mojej wyprawy dowiedziałem się, że w każdej chwili może wydarzyć się coś zupełnie niespodziewanego. Musiałem nauczyć się to akceptować i być gotowy na nagłe zmiany planów. Realizacja założonego programu przestała być głównym celem. W najmniej oczekiwanym momencie silnik w moim kamperze odmówił współpracy. To dopiero była przygoda!

Zostałem w jednym miejscu i nie mogłem udać się na północ Europy, tak jak zaplanowałem. Ehhh życie... Zadałem sobie pytanie: co pozytywnego z tego wyniknie? Europa Środkowa stała przede mną otworem i zapraszała do dokładnej eksploracji szlaków. Jak tu nie skorzystać z takiej okazji? I powiem wam szczerze – awaria samochodu wyszła mi na dobre! To było jak sen, z którego nie chcesz się obudzić.

 

#kultura

Zaledwie 2 godziny jazdy samochodem i już nie jestem w stanie nikogo zrozumieć! Inny język, inna kultura, inne tradycje. Całkiem inne smaki. Nie ma drugiego takiego kontynentu jak Europa, na którym miesza się tak wiele języków i kultur. W Słowenii witają mnie przepiękne widoki i urokliwe wsie. Rolnik z Soca Valley tłumaczy mi coś zawile w swoim ojczystym języku. Jego poważny wyraz twarzy sprawia, że zaczynam się czuć bardzo niekomfortowo. Spodziewam się solidnej bury. Czy to po jego ziemi toczą się opony mojego jednośladu? W moich rodzinnych stronach miałem już podobne sytuacje i nigdy nie kończyło się to dobrze...

Nagle rolnik uśmiecha się prezentując garnitur białych zębów. Groźny wyraz twarzy miał być tylko żartem, po chwili śmiejemy się serdecznie i ściskamy sobie nawzajem dłonie. Co więcej, pozwolił mi nawet usiąść za sterami swojego ciągnika! To dopiero była niezła jazda!

 

#niesamowiteMiejscówki

...

Artykuł jest dostępny w całości tylko dla zalogowanych użytkowników.

Jak uzyskać dostęp? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz się.
Czeka na Ciebie pakiet inspirujących materiałow pokazowych.
Załóż konto Zaloguj się

Przypisy