Dołącz do czytelników
Brak wyników

Przygoda

14 marca 2019

NR 24 (Wrzesień 2018)

#kamperem!

0 578

A może by tak rzucić wszystko w cholerę, wsiąść w kampera i pojechać przed siebie? Zabrać ze sobą rower aby cieszyć się wolnością i niezależnością w wyborze szlaków? Czy Hannes Klausner przekona cię, że może to być najlepsza przygoda twojego życia nawet jeśli to tylko plany na weekend albo na krótki urlop?

POLECAMY

#szukającIdealnejŚcieżki

To niekończąca się historia miłosna. Podróżuję po świecie, zwiedzam wspaniałe kraje, eksploruję je rowerem w poszukiwaniu tej jednej, jedynej, idealnej... I kiedy już mam wrażenie, że znalazłem tą najlepszą, perfekcyjną – pojawia się kolejna! Matka natura dała nam ich tak wiele. Idealna ścieżka to mit – najbardziej ekscytuje mnie nieznane. Ścieżki nieskalane śladem opony. Ile to już razy pytano mnie o ulubioną trasę, najlepszą miejscówkę? Sam wielokrotnie zadawałem sobie to pytanie. Odpowiedź zawsze jest ta sama: idealna ścieżka nie istnieje. Celem jest poszukiwanie i trasa sama w sobie.

 

#niespodzianki

Ciągle chcę więcej! Więcej krajów, więcej jazdy. W trakcie mojej wyprawy dowiedziałem się, że w każdej chwili może wydarzyć się coś zupełnie niespodziewanego. Musiałem nauczyć się to akceptować i być gotowy na nagłe zmiany planów. Realizacja założonego programu przestała być głównym celem. W najmniej oczekiwanym momencie silnik w moim kamperze odmówił współpracy. To dopiero była przygoda!

Zostałem w jednym miejscu i nie mogłem udać się na północ Europy, tak jak zaplanowałem. Ehhh życie... Zadałem sobie pytanie: co pozytywnego z tego wyniknie? Europa Środkowa stała przede mną otworem i zapraszała do dokładnej eksploracji szlaków. Jak tu nie skorzystać z takiej okazji? I powiem wam szczerze – awaria samochodu wyszła mi na dobre! To było jak sen, z którego nie chcesz się obudzić.

 

#kultura

Zaledwie 2 godziny jazdy samochodem i już nie jestem w stanie nikogo zrozumieć! Inny język, inna kultura, inne tradycje. Całkiem inne smaki. Nie ma drugiego takiego kontynentu jak Europa, na którym miesza się tak wiele języków i kultur. W Słowenii witają mnie przepiękne widoki i urokliwe wsie. Rolnik z Soca Valley tłumaczy mi coś zawile w swoim ojczystym języku. Jego poważny wyraz twarzy sprawia, że zaczynam się czuć bardzo niekomfortowo. Spodziewam się solidnej bury. Czy to po jego ziemi toczą się opony mojego jednośladu? W moich rodzinnych stronach miałem już podobne sytuacje i nigdy nie kończyło się to dobrze...

Nagle rolnik uśmiecha się prezentując garnitur białych zębów. Groźny wyraz twarzy miał być tylko żartem, po chwili śmiejemy się serdecznie i ściskamy sobie nawzajem dłonie. Co więcej, pozwolił mi nawet usiąść za sterami swojego ciągnika! To dopiero była niezła jazda!

 

#niesamowiteMiejscówki

Co za krajobrazy! Podróże samolotem to zupełnie inna bajka niż podziwianie mijającej drogi zza kierownicy kampera. Wiele krajów, za oknem wyświetla się niesamowity film. Krajobraz urzeka do tego stopnia, że co chwilę czuję ogromną potrzebę zatrzymania się, uwolnienia mojego roweru i eksploracji całkiem nieznanego terenu. W głowie kołacze mi się tylko jedno pytanie: czy można tu jeździć rowerem?

 

#freeride

Całkowita wolność. Można robić co się chce i kiedy. Bez limitów. Sam tworzysz od nowa swoją własną d...

Artykuł jest dostępny w całości tylko dla zalogowanych użytkowników.

Jak uzyskać dostęp? Wystarczy, że założysz bezpłatne konto lub zalogujesz się.
Czeka na Ciebie pakiet inspirujących materiałow pokazowych.
Załóż bezpłatne konto Zaloguj się

Przypisy