Już 8 października Garmin MTB Series Gdańsk 2022

Szykuj się na mocne ściganie!

Sport

Cykl Garmin MTB Series to przede wszystkim doskonałe warunki do ścigania w wymagającym terenie i na różnorodnych trasach. Jak co roku zawodom przewodzić będzie hasło: “Minimum asfaltu, maksimum frajdy”. Ostatni, finałowy wyścig Garmin MTB Series 2022 rozegra się już 8 października 2022. Zapisy trwają!

 

 

 

Garmin MTB Series to cykl imprez organizowanych dla miłośników błota, pyłu, głębokiego piasku, dużych kamieni i stromych zjazdów. Od chwili powstania cieszy się niesłabnącą popularnością amatorów dwóch kółek. Wyznajemy zasadę: im mniej asfaltu tym lepsza zabawa! Pierwsza edycja Garmin MTB Series rozegrała się 2014 roku! Teraz przyszła pora na 9. edycję tych kultowych zawodów! Pierwszy etap zawodów rozegrał się w Elblągu, drugi odbędzie się już w najbliższą sobotę 01.10.2022 (Tolkmicko/Kadyny), a na finale spotkamy się 08.10.2022 i rozegra się on w Gdańsku.

 

DYSTANSE

Cykl Garmin MTB Series to możliwość rywalizacji na dwóch dystansach: MINI ok. 25 km oraz MAXI ok. 50 km. Możliwość wyboru sprawia, że w zawodach może wziąć udział każdy. Pierwszy dystans jest adresowany dla wszystkich miłośników „dwóch kółek”, drugi natomiast przeznaczony jest dla bardziej zaawansowanych zawodników. To wszystko w myśl zasady „Minimum asfaltu, maksimum frajdy”, która towarzyszy zawodom od chwili powstania.

 

TRASA

Trasy Garmin MTB Series Gdańsk poprowadzone zostaną szlakami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Nadmorskie położenie i ponad tysiąc lat historii sprawiają, że Gdańsk jest wyrazisty, zdecydowany, o ugruntowanej pozycji na mapie Europy. Jednocześnie to miasto, które wciąż kryje w sobie wiele tajemnic i ma to „coś”, dzięki czemu nie można pomylić go z żadnym innym. Start zawodów odbędzie się z ul. Kościerskiej w Gdańsku (okolice ZOO). Potem na zawodników czekają odcinki o różnym stopniu trudności. Nie zabraknie oczywiście wymagających podjazdów, czy krętych ścieżek. Nie ma co ukrywać, Gdańsk jest jedną z Waszych ulubionych lokalizacji, gdzie można świetnie się pościgać!

 

 

Wszyscy zawodnicy, którzy ukończą wszystkie 3 imprezy z cyklu Garmin MTB Series (Gdańsk, Tolkmicko, Elbląg) na danym dystansie wezmą udział w końcowej klasyfikacji generalnej cyklu Garmin MTB Series 2022.

 

 

ZAPISY

Jedno jest pewne – Szykujcie się na mocną rywalizację na dwóch kółkach! Zapisy na Garmin MTB Series Gdańsk 2022 na oficjalnej stronie zawodów: https://mtbseries.pl

Śledźcie serię również na oficjalnym profilu na fb, aby być na bieżąco z informacjami na temat zawodów. Dziękujemy!

 

 

 

Przypisy