Dołącz do czytelników
Brak wyników

21 września 2022

Jaki zegarek na rower?

0 161

Jazda na rowerze przynosi wiele przyjemności i pozwala utrzymać dobrą kondycję. Zwłaszcza, gdy jesteśmy w stanie kontrolować, jak aktywność fizyczna wpływa na nasz organizm. W tym celu warto zaopatrzyć się w zegarek na rower. Jaki zegarek sportowy na rower wybrać? Czym kierować się przy zakupie? Na jakie cechy warto zwrócić uwagę? Podpowiadamy, jaki zegarek dla rowerzysty będzie odpowiedni. Zegarek sportowy na rower – najważniejsze parametry

Przed zakupem zegarka dla rowerzysty warto się zastanowić, w jaki sposób będzie on użytkowany. Inne cechy zegarka na rower ważne są przy rekreacyjnych i krótkich jazdach, a inne, gdy wybieramy się na wymagające i całodniowe wycieczki. 

POLECAMY

Przy lekkich aktywnościach na rowerze możemy wybrać zegarek, z którego korzystamy w biurze lub w codziennych sytuacjach. Zegarek dla rowerzysty, który lubi zaawansowane wyjazdy, powinien mieć bardziej zaawansowane parametry. Warto zwrócić uwagę na wytrzymałość na ewentualne uszkodzenia, komfort noszenia czy materiał wykonania. Ważne jest też, jakie funkcje posiada zegarek na rower. W tym przypadku z pewnością przydadzą się tryby sportowe oraz dokładność wykonywania pomiarów. 

Najlepszy zegarek na rower – dla amatorów i profesjonalistów

Wśród szerokiej oferty zegarków sportowych na rower, jakie dostępne są na rynku, na uwagę zasługuje zegarek Suunto z GPS. Model Suunto 7 Titanium Stone Gray posiada opcje pomiaru tętna nadgarstkowego, wskaźnik szczytowego efektu treningowego, pomiar aktywności i stresu czy informacje o czasu odpoczynku. Ponadto, w sercu tego zaawansowanego zegarka sportowego na rower, znajduje się prognoza pogody, odporność na wstrząsy i zabrudzenia oraz wodoszczelność do 50 metrów.

 

 

Zegarek na rower z GPS Suunto posiada kopertę wykonaną z wytrzymałego tworzywa sztucznego. Dzięki materiałowemu paskowi z mikrofibry zapewnia odpowiedni komfort noszenia, nawet podczas wielogodzinnych przejażdżek. Całość odznacza się eleganckim designem, który z powodzeniem może uzupełnić stylizację biurową. 

Garmin – zegarek na rower dla wymagających

Zegarków Garmin nie trzeba przedstawiać żadnemu miłośnikowi aktywności fizycznej. To prawdziwy Rolls-Royce wśród sprzętu do uprawiania aktywności fizycznej. Producent zaawansowanych technologicznie zegarków sportowych na rower nie mógł zostać pominięty w naszym zestawieniu. Dla fanów jazdy na dwóch kółkach, dobrym rozwiązaniem będzie model Enduro. To kombajn możliwości, jakie daje zegarek na rower.

 

 

Wśród licznych funkcji, jakie posiada to urządzenie, warto wymienić moduł GPS, łączność Bluetooth oraz Wi-Fi, prognozę pogody, sterowanie muzyką czy nadgarstkowy czujnik tętna. Ponadto Garmin Enduro posiada wysokościomierz, kompas, żyroskop czy termometr. To idealne zestawienie dla miłośników górskich wycieczek na jednośladach.

Garmin zegarek na rower wyposażony został w kilka trybów sportowych, jak i monitorowanie oddechu. Warto też nadmienić, że odznacza się wodoszczelnością na poziomie 100 metrów. Model ten wykonany został z tworzywa sztucznego (koperta) oraz materiału (pasek). Całość utrzymana jest w odcieniu modnej czerni, przełamanej elementami w kolorze zieleni. 

Zegarek dla rowerzysty w wersji eleganckiej

Jeśli poza rowerowymi przejażdżkami i komfortem cenisz sobie stylowe dodatki, z pewnością warto zwrócić uwagę na zegarki męskie Fossil ze sklepu Zegarownia.pl. Model Machine to elegancki zegarek na rower dla miłośników klimatu vintage. Posiada on gustowną, szarą kopertę, wykonaną ze stali szlachetnej, jak i skórzany, brązowy pasek. Całość zapewnia komfortowe noszenie, nawet przez wiele godzin.

 

 

Elegancki zegarek dla rowerzysty posiada datownik dni miesiąca i tygodnia oraz wodoszczelność na poziomie 50 metrów. Sprawdzi się zarówno podczas przejażdżek na dwóch kółkach, jak i do stylizacji biurowej. 

Przypisy