Jak przygotować rower do sezonu zimowego

Porady

Rowerem można, a nawet warto, jeździć cały rok, i to bez znaczenia, czy jest lato, jesień, czy zima. O ile nasz sprzęt nie wymaga szczególnego przygotowania do sezonu letniego, o tyle zimą wygląda to już zupełnie inaczej. Rowery z kategorii górskich, szosowych czy elektrycznych znacząco różnią się od siebie i wymagają konkretnych ukierunkowanych działań.

 

Jak co roku, po ciepłych miesiącach pełnych słonecznych dni wypełnionych rowerowymi wojażami nadchodzi okres mniej przyjazny zarówno dla rowerzystów, jak i dla ich jednośladów. Zima poza deszczem i niskimi temperaturami przynosi nam – z pomocą drogowców – sól i inne związki chemiczne, które niekorzystnie wpływają na nasze ubrania i rowery.

Jako użytkownicy nie musimy się biernie przyglądać, jak nasze ukochane rowery ulegają przyspieszonemu zużyciu i degradacji. Osoby, które nie mają czasu albo smykałki do samodzielnego majsterkowania – lub po prostu nie chcą zagłębiać się w niuanse mechaniki swoich rowerów – mogą oddać sprzęt do dobrego serwisu z prośbą o przygotowanie go do sezonu zimowego. Ci jednak, którzy lubią serwisować albo dostają gęsiej skórki na samą myśl o tym, że ktoś obcy będzie majstrować przy ich ukochanej maszynie, lub po prostu chcą trochę zaoszczędzić, dowiedzą się z tego artykułu, jak samodzielnie przygotować rower do sezonu zimowego i na co trzeba zwrócić szczególną uwagę.

Różne rowery...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla PrenumeratorówCo zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 10 wydań czasopisma "bikeBoard"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ...i wiele więcej!

Przypisy