Dołącz do czytelników
Brak wyników

Testy , Rowery

26 czerwca 2019

HT za 4000 PLN

260

Jak pokazują nasze statystyki w ubiegłym roku w maratonach MTB startowało aż 16,5 tys ludzi i to licząc tylko dziesięć najpopularniejszych serii w naszym kraju. Wśród startujących znalazły się przeróżne osobowości o różnych potrzebach. Są wśród nich kompetytywni, całkiem prawdopodobni przyszli liderzy grup wiekowych. Jest też rzesza rowerowych turystów pragnących sprawdzić się na tle innych w czasie incydentalnych startów.

Są i tacy, którzy u początku swojej rowerowej przygody nie zdają sobie jeszcze sprawy, jak rozwinie się ich pasja i jaką specjalizację wybiorą. Do nich wszystkich kierujemy prezentację rowerów typu HT za 4 000 złotych. To maszyny uniwersalne. Dobre do turystyki w górskim terenie, ale też stanowiące dobry wybór dla początkującego zawodnika – maratończyka. Ta prezentacja pokazuje niezbicie, że poszczególne maszyny różnią się charakterem i zakresem optymalnego przeznaczenia. Spośród nich można wybrać te, których jakość i zaawansowanie technologiczne ram wyprzedza osprzęt i w przyszłości warto będzie ją udoskonalić. Są też takie, w których równomiernie zbilansowano wartość i zaawansowanie ramy i komponentów, żeby w chwili zakupu rower stanowił optimum. Który wybór będzie najlepszy? Przeczytajcie. 

GEOMETRIA I DOPASOWANIE

Aby w pełni wykorzystać potencjał sprzętu, niezbędne jest właściwe dopasowanie wielkości ramy do proporcji ciała. Jeśli nie mieścisz się w granicach średniego wzrostu, koniecznie szukaj roweru oferowanego w odpowiednim zakresie wielkości ram. Ułatwi ci to wykaz zmierzonych przez nas maksymalnych i minimalnych odległości pomiędzy siodełkiem i osią suportu. Wielość oferowanych rozmiarów pozwoli precyzyjnie dopasować wielkość ramy do pozostałych jej proporcji. Wszak nie wszystko da się skompensować odpowiednim wysunięciem sztycy z ramy. À propos. GT ma najmniejszą maksymalną wartość wysunięcia siodła spośród testowanych maszyn, ze względu na krótką sztycę – 340 mm, a...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy