Dołącz do czytelników
Brak wyników

Testy , Rowery

26 czerwca 2019

HT za 4000 PLN

0 556

Jak pokazują nasze statystyki w ubiegłym roku w maratonach MTB startowało aż 16,5 tys ludzi i to licząc tylko dziesięć najpopularniejszych serii w naszym kraju. Wśród startujących znalazły się przeróżne osobowości o różnych potrzebach. Są wśród nich kompetytywni, całkiem prawdopodobni przyszli liderzy grup wiekowych. Jest też rzesza rowerowych turystów pragnących sprawdzić się na tle innych w czasie incydentalnych startów.

Są i tacy, którzy u początku swojej rowerowej przygody nie zdają sobie jeszcze sprawy, jak rozwinie się ich pasja i jaką specjalizację wybiorą. Do nich wszystkich kierujemy prezentację rowerów typu HT za 4 000 złotych. To maszyny uniwersalne. Dobre do turystyki w górskim terenie, ale też stanowiące dobry wybór dla początkującego zawodnika – maratończyka. Ta prezentacja pokazuje niezbicie, że poszczególne maszyny różnią się charakterem i zakresem optymalnego przeznaczenia. Spośród nich można wybrać te, których jakość i zaawansowanie technologiczne ram wyprzedza osprzęt i w przyszłości warto będzie ją udoskonalić. Są też takie, w których równomiernie zbilansowano wartość i zaawansowanie ramy i komponentów, żeby w chwili zakupu rower stanowił optimum. Który wybór będzie najlepszy? Przeczytajcie. 

POLECAMY

GEOMETRIA I DOPASOWANIE

Aby w pełni wykorzystać potencjał sprzętu, niezbędne jest właściwe dopasowanie wielkości ramy do proporcji ciała. Jeśli nie mieścisz się w granicach średniego wzrostu, koniecznie szukaj roweru oferowanego w odpowiednim zakresie wielkości ram. Ułatwi ci to wykaz zmierzonych przez nas maksymalnych i minimalnych odległości pomiędzy siodełkiem i osią suportu. Wielość oferowanych rozmiarów pozwoli precyzyjnie dopasować wielkość ramy do pozostałych jej proporcji. Wszak nie wszystko da się skompensować odpowiednim wysunięciem sztycy z ramy. À propos. GT ma najmniejszą maksymalną wartość wysunięcia siodła spośród testowanych maszyn, ze względu na krótką sztycę – 340 mm, ale tym samym nie wsiądzie na niego kolarz wyższy niż 180 cm. Natomiast długonodzy zawodnicy spokojnie mogą się przymierzać do Treka. Testowany rozmiar odpowiada kolarzom o wzroście nawet 190 cm. 

A co z r...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 10 wydań czasopisma "bikeBoard"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ...i wiele więcej!
Sprawdź

Przypisy