Dołącz do czytelników
Brak wyników

Testy , Rowery

29 czerwca 2019

Giant Trance 29 1

0 895

Podjazdowa furia! Lekkość podjeżdżania wspomagają fantastyczne koła na węglowych obręczach. Trance to oczywiście nie Anthem – całkiem otwarte tłumienie sprawia, że damper cały czas posapuje – ale po przymknięciu tłumienia kompresji, nie tracąc czułości, robi się bardzo efektywny i każde depnięcie zamienia na kilodżule.

Po zablokowaniu robi z gładkich podjazdów puszkowaną mielonkę. Na kierownicy powinna być wypisana liczba milimetrów skoku. Walory jezdne (geometria i wielkość kół) pozwalają zapomnieć o skoku i z łatwością można go pomylić z rasową endurówką. W prowadzeniu warto zwrócić uwagę na lekkość kół i wynikającą z tego podatność na ruchy sterujące. Inicjacja skrętu jest błyskawiczna, z kolei tył nie jest przesadnie krótki i dlatego stabilność w zakręcie przewyższa chęć modyfikacji promienia czy zacieśniania skrętu. Trzeba to uwzględniać, planując kolejne zakręty. Zamiast szarpać się w celu ominięcia nagle pojawiającej się przeszkody, należy zaufać możliwościom dużych kół. Walory wynikające z połączenia ich wielkości, geometrii enduro i skuteczności zawieszenia robią największe wrażenie na trudnych trasach. Z oczywistych względów nie dorównuje rowerom enduro i w najtrudniejszych momentach trzeba nad nim dobrze panować, ale na przeszkodach tras, takich jak Dziabar, Cyberniok czy Kamieniołom odnajduje się znakomicie i pozwala na jazdę w zaskakująco dobrym tempie. Lepiej nawet – zapewnia użytkownikowi poczucie flow, a nie panicznego zsuwania się na granicy możliwości.

POLECAMY

Oczywiście granice poczucia bezpieczeństwa są przesunięte względem możliwości, jakie dają endurówki na dużych kołach, ale jeśli chodzi o rowery enduro na mniejszych kołach - już nie bylibyśmy tego wcale tacy pewni. 
(...)

 

Specyfikacja

17 299 zł
Rama: aluminium AluxX SL 
Przedni widelec: Fox 34 Float Performan...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 10 wydań czasopisma "bikeBoard"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ...i wiele więcej!
Sprawdź

Przypisy