Dołącz do czytelników
Brak wyników

Giant Clutch System

Artykuł | 16 października 2019 | NR 35
0 845

W  rowerze jest wiele pustych przestrzeni. Kilka lat temu pojawił się pomysł składowania w nich potrzebnych rowerzyście przedmiotów. Na czoło wysuwają się niezbędniki, czyli narzędzia. Są wśród nich opisywane na naszych łamach All in, Topeak Ninja C, One up EDC, Pedros Tulio, SWAT, Specialized Top Cap Chain Tool, Serfas TLV 2i, Industry Nine Matchstix i wiele, wiele innych. Wtykane w osie korb, w rury sterowe widelców albo w osie kół, pozwalają mieć ze sobą narzędzia bez konieczności chowania ich do kieszeni czy torebek. Większość pochodzi od firm dość egzotycznych albo przynajmniej bardzo ekskluzywnych. Demokratyczny Giant wprowadził do sprzedaży cały system „warsztatowy” do przewożenia w pustych przestrzeniach roweru. Możesz wziąć go do ręki w sklepie za rogiem i ocenić, czy spełnia Twoje oczekiwania.

Wielofunkcyjny zestaw narzędzi chowany w osi korb SRAM, Shimano oraz Praxis. Magnes łączy się ze stalową osią. Zawiera składany zestaw imbusów od 2,5 do 6 mm oraz torx T25, osobno w rękojeści umieszczono skuwacz do łańcucha, miejsce na zapasowe ogniwa łańcucha oraz klucz do szprych. Wtyk wchodzi gładko i trzyma się w osi stabilnie, nawet w czasie jazdy enduro. „Scyzoryk” jest mikroskopijny – 60 x 18 mm – i na pierwszy rzut oka zachwyca precyzją wykończenia. Jednak nasza „czwórka” wymagała dopiłowania. Klucz ma dobrą ergonomię, ale użytkownicy starszych generacji osprzętu nie wyregulują hamulców szczękowych ani przerzutek – brak śrubokręta krzyżakowego. Zachwycający jest skuwacz łańcucha. Ergonomią dorównuje porządnemu narzędziu warsztatowemu i okazał się bardzo skuteczny. Klucz do szprych? Bardzo wygodny, pod warunkiem że pasuje rozmiarem do nypli twoich kół.
 


Składa się z dwóch zasobników do wetknięcia w końcówki kierownicy. Rzeczywiście pasuje właściwie do wszystkich kierownic aluminiowych i z włókna węglowego, przynajmniej tych, które znajdowały się w redakcji. 
Do zasobników wkręca się korek, a dokr...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 10 wydań czasopisma "bikeBoard"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ...i wiele więcej!
Sprawdź

Przypisy