Dołącz do czytelników
Brak wyników

Testy , Rowery

29 czerwca 2019

GIANT 2015: GLORY 27,5"

0 927

 

Giant od zarania miał bardzo silny team zjazdowy. Pisząc od zarania mam na myśli naprawdę pionierskie czasy, kiedy na trasach rządził Johny Tomac. Potem pojawili się inni, nie mniej znakomici zawodnicy jak np. Myles Rockwell. Po kłopotach w jakie się wpakował, jak zresztą wiele innych gwiazd DH tamtych czasów (wspomnijmy tylko Missy Giove czy Shauna Palmera) - Giantowi jak gdyby odechciało się inwestować w zawodników. Dopiero pojawienie się Dannego Harta w zespole fabrycznym zaczęło wpływać na kolejne wersje rowerów jakimi ścigają się i będą się w najbliższym czasie ścigać Mistrz Świata z 2011 – Hart, czy najjaśniejsza gwiazda południowoamerykańskiej sceny urban DH Marcelo Gutirrez. Nowa Gloria powstawała właśnie przy ich pomocy. 

Nowa rama zapewnia 203 mm skoku dzięki technologii Maestro. bikeBoard nazywa to TPO – zawieszenie głównego elementu wahacza na dwóch, dość krótkich krzywkach, podobnie jak w wielowahaczowym, niezależnym zawieszeniu samochodowym. Nowy Giant Glory zbudowany jest na aluminiowej ramie ALUXX SL. Ale przecież te cechy są obecne w zjazdowych Gloriach od 2006 roku, zatem, gdzie nowości? Otóż są: 27,5” i całkiem nowa geometria. 

Koła wielkości 27'5” w DH są w tym sezonie wielkim wydarzeniem i Giant, choć zwykle bardzo konserwatywny, wchodzi w tempo najbardziej radykalnych firm i manufaktur. Drugą spośród nowości jest dopasowana do średnicy kół całkiem nowa w Giancie geometria. Można ją podsumować dwoma słowami - „niska i długa”. 

Poniżej podsumoanie zastosowanych technologii, więcej informacji znajdziecie we wrześniowym bikeBoardzie. 

  1. FLUIDFORM Surowe rury ALUXX SL zostały przetworzone wieloma skomplikowanymi procesami które wpłynęły n...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 10 wydań czasopisma "bikeBoard"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ...i wiele więcej!
Sprawdź

Przypisy