Dołącz do czytelników
Brak wyników

bB info ekwipunek

25 marca 2022

Focus: pierwsza lampka rowerowa o jasności 5000 lumenów i wadze 49 g

0 1057

Do 25 kwietnia 2022 trwa na Kickstarterze kampania, w której można wspomóc twórców pierwszej tak mocnej lampki rowerowej na Ziemi.

 

Focus ma świecić światłem o jasności 5000 lumenów, ważyć 49 gramów, mieścić się w kieszeni i być widocznym nawet w jasnym dziennym świetle. Dodatkowo będzie można go odpalić guzikiem umieszczonym w dowolnym miejscu na kierownicy. 

 

 

 

 

Focus będzie mógł emitować światło porównywalne w swojej mocy do świateł samochodów, co według twórców mogłoby znacznie poprawić widoczność i bezpieczeństwo kolarza na drodze. Twórcy, czyli BYB Tech Srl mają na swoim koncie stworzenie profesjonalnego systemu telemetrycznego, używanego przez niektóre teamy XCO biorące udział w Pucharze Świata oraz przez zawodników motocrossu. 

 

 

Focus będzie w pełni konfigurowalny za pomocą aplikacji na telefon, będzie mógł być sterowany przyciskiem umieszczonym w dowolnym miejscu na kierownicy, bez dodatkowych plączących się kabli. Lampka będzie mogła emitować pulsujący sygnał świetlny, którego moc i sentencja będą mogły być ustawione z poziomu telefonu.

 

 

 

 

Dodatkowo położenie wiązki i jej nachylenie ustawiane będzie automatycznie dzięki wbudowanemu żyroskopowi i czujnikowi inercji, nawet jeśli lampka przekręci się na kierownicy. 

 

 

 

 

Wymiary lampki to tylko 66 x 41 x 16 mm. 

Jej baterię, zgodnie z zamierzeniami twórców, będzie możńa naładować w czasie 15 minut, a sama lampka w zależności od trybu powinna świecić ok. 25 godzin. Lampkę będzie można wpinać bezpośrednio do zasilania e-bike'a i oszczędzac w ten sposób jej baterię. 

 

 

Przy projekcie, wraz z BYB Tech Srl pracują również specjaliści z Relio Labs, włoskiej jednostki znanej z wielu europejskich nagród zdobytych na polu oświetlenia. 

 

 

Aby wspomóc twórców, możesz dorzucić się do zbiórki na Kickstarterze

Zbiórka trwa do 25 kwietnia. 

 

 

 

Więcej o twórcach i projekcie na:

Facebook

Instagram

 

 

 

 

 

 

 

Przypisy