Dołącz do czytelników
Brak wyników

Ekwipunek

2 sierpnia 2022

NR 61 (Lipiec 2022)

Fidlock Vacuum

0 154

Cena: etui – 139 zł, uchwyt na kierownicę – 139 zł
Masa: etui – 40 g, uchwyt na kierownicę – 45 g
TRW Sport, www.trwsport.pl

Ten system mocowania telefonu do roweru ma albo obejmę na kierownicę, albo mocowanie zamiast korka sterów. Do nich pasują przyklejana na własną obudowę nakładka, w ofercie jest też worek hermetyczny ze zintegrowanym magnesem. My natomiast testowaliśmy rozwiązanie z przeznaczoną do konkretnego modelu obudową. W ofercie są osłony pasujące do iPhone’a 13, 12, 11, 8 i SE2 oraz Galaxy S20 i S21 we wszystkich wersjach wielkościowych. W przypadku naszego telefonu obudowa dodała 4,4 mm na grubość oraz po 12,5 mm na długość i szerokość. Ma też kołnierz osłaniający wystające na pleckach obiektywy. Nie zauważyliśmy istotnych różnic grubości, jakości materiałów wykończenia (plusz od wewnątrz) czy dopasowania, względem markowych obudów do telefonów. W centralnej części „plecków” jest okrągłe wgłębienie z falbanką wklęsłości na obwodzie. Nie jest ku ozdobie.

Uchwyt na kierownicę przyczepia się obejmami, jedna pasuje do Ø22 mm, druga do Ø31,8 mm. Wspomniany uchwyt składa się z miękkiej przyssawki oraz magnetycznego docisku blokującego, który pozwala obracać przymocowaną obudową telefonu w zakresie 360°. Identyczna głowica występuje w przypadku nakładki mocowanej zamiast kapsla sterów, którą testowaliśmy.

Obudowę przetestowaliśmy na udarność i upadek z wysokości metra, nie wywołał najmniejszego wrażenia na telefonie. Oczywiście są upadki i upadki, tu „gumowa” osłona boków i plecków zadziałała. Masa obudowy jest tylko nieco większa od osłonek silikonowych. Ze względu na znacznie większe niż 31,8 mm średnice współczesnych kierownic szosowych, gravelowych i MTB jedyną opcją jest końcówka wpięta zamiast kapsla sterów. W zestawie są, co prawda, „skrzydełka” kompatybilne z zipami, a producent twierdzi, że da się przy ich pomocy przyczepić do rury nawet Ø46 mm, jednak nie ufamy zipom i tej opcji nie testowaliśmy. Za ten feler obniżyliśmy notę Projekt. Żeby przyczepić telefon, wystarczy z dokładnością do centymetra przybliżyć go do przyssawki. Magnesy same naprowadzają złącze i z mił...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 10 wydań czasopisma "bikeBoard"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ...i wiele więcej!
Sprawdź

Przypisy