DIVERGE STR z przednim i tylnym amortyzatorem future shock

Gładsze jest szybsze

Specialized przedstawia uzupełnienie dotychczasowego rozwiazania amortyzacji przeznaczonego dotychczas do rowerów na bruki i szutry czyli Rubaix i Diverge. Dotychczasowe próby podniesienia komfortu jadącego na siodełku odwieszono na haku i zajęto się bardziej wyrafinowanym tłumieniem drgań z siodełka.

Zgodnie z pierwotną ideą Future Shock także w nowym Diverge STR amortyzowany jest kolarz, a nie rower. Specialized twierdzi że Future Shock pozwala zwiększać kontrolę i wydajność, jednocześnie zmniejszając zmęczenie jadącego. Ma ułatwić pokonanie dłuższych dystansów szybciej i w trudniejszym terenie. Specialized twierdzi także, że Diverge STR wypełnia te założenia bez wzrostu masy, powolnej reakcji na pedałowanie i nieefektywności z którymi borykają się inne systemy zawieszenia.

PRZEDNI I TYLNY AMORTYZATOR FUTURE SHOCK

Wykorzystuje regulowane tłumienie powrotu i zakres ugięcia 20 mm z przodu oraz 30 mm z tyłu - technologia Future Shock pochłania nieróności, aby zwiększyć kontrolę, zachowując wydajność i reakcję przypisane sztywnej ramie, ponieważ z punktu widzenia przenoszenia mocy, Diverge STR ma klasyczną sztywną ramę. Reakcję na pedałowanie porównują do "skoku przestraszonego kota" i uważają ze osiągnięto wydajność, wygodę i kontrolę, a rower pozostał lekki, zwinny i responsywny. Mieliśmy okazję sprawdzić to na własnej .... i grzbiecie podczas dwóch upojnych dni w zalanym deszczem Schwarzwaldzie. Ponieważ do dyspozycji mamy dwa młode kocury odniesiemy się tez do obrazowego określenia użytego przez Kalifornijczyków. Nasze wrażenia przeczytacie w bikeBoardzie- https://bikeboard.pl/prenumerata

TYLNY AMORTYZATOR FUTURE SHOCK

 

 

Tylny amortyzator Future Shock ma 30 mm skoku. Rura podsiodłowa elastycznie i bez skrępowania odgina się do tyłu, ale dla redukcji tempa odbicia w górnej rurze umieszczono hydrauliczne tłumienie które kontroluje odgięcie, aby wyeliminować katapultowanie z siodełka. Dzięki wymiennym masztom podsiodłowym o różnej sztywności można dopasować sztywność masztu podsiodłowego do potrzeb oraz wagi, wzrostu i stylu jazdy rowerzysty. Dodatkowo każdy z nich laminowany jest tak że po obróceniu uzyskuje się bardziej podatny lub bardziej sztywny efekt co dubluje ilość opcji. Tylny trójkąt z osią koła i suportem skonstruowano identycznie jak w rowerach ze sztywną ramą, aby zapewnić wyraźne przeniesienie mocy. System umożliwia zastosowanie sztycy teleskopowej bez utraty walorów amortyzacyjnych systemu.

ELEMENTY SKŁADOWE TYLNEGO AMORTYZATORA FUTURE SHOCK

 


FUTURE SHOCK 2.0

 

 

Zrodzony z filozofii Speca: "Smoother is Faster" Future Shock został zaprojektowany do rowerów, które miały wygrywać na bruku, ale najczystszy wyraz znalazł w gravelingu. Amortyzator znajduje się pomiędzy rura sterowa widelca a mostkiem kierownicy i oferuje 20 mm skoku za pomocą sprężyny zwojowej. W wersji 2.0 uzupełniono ją o hydrauliczne tłumienie zmniejszające kołysanie. Oprócz zmiany twardości sprezyn, do dyspozycji użytkownika jest jeszcze pokrętło regulujące napięcie wstępne sprężyny umieszczone na szczycie widelca. Transmisja sił pomiędzy kierownicą, a osią koła pozostaje jak w sztywnym widelcu.

ABSURDALNE MOŻLIWOŚCI

Specialized twierdzi że większe możliwości to większa pewność siebie, większa pewność siebie to więcej jazdy, a więcej jazdy to więcej zabawy. Mówią też, że nic tak nie odblokowuje możliwości jak objętość opony, a łączy się ona z prześwitem w ramie i widelcu. Są hojni: W STRze mieszczą się 47 mm opony na kole 700c i 2,1" na 650B. Pod tym względem nie był jeszcze tak wszechstronnej gravelówki tej marki. Oprócz tego zastosowano bagażnik SWAT w dolnej rurze żeby przewozić rzeczy w ramie, a nie w kieszeniach

LEKKI I RESPONSYWNY
 


Specialized odważnie twierdzi że: rama S-Works Diverge STR Fact 11r z włókna węglowego jest bardziej podatna niż w jakikolwiek rowerze z barankiem, jaką kiedykolwiek stworzyliśmy, a jednocześnie tylko o 100 gramów  cięższa od ramy S-Works Diverge.

Diverge STR z przednim i tylnym systemem Future Shock można dostosować do użytkowników ważących od 50 kg do 125 zapewnia trzy poziomy regulacji.

Każdy rozmiar roweru ma dwa różne maszty podsiodłowe ramy, a każdy z nich może być ustawiony w sztywniejszej lub bardziej miękkiej orientacji, wystarczy obrócić go w ramie.

Wszystkie modele mają limit wagi jeźdźca i ładunku wynoszący 125 kg.

Przypisy