Czy CCC Team zaspokoi oczekiwania polskiego kibica

Sport

Po 18 latach wspierania polskiego kolarstwa firma CCC wchodzi jako sponsor do grona najlepszych drużyn kolarskich. Ekipa CCC Team jest przedłużeniem BMC Racing Team. Przez lata polscy kibice marzyli o tym, aby mieć własną ekipę w elitarnym World Tourze.

W 2019 r. pomarańczowe koszulki staną na starcie największych wyścigów świata, ale czy fani mają prawo popadać w hurraoptymizm? Wejście do World Touru nie jest zwieńczeniem drogi, a tylko kolejnym etapem w drodze na szczyt.

CCC Team w WorldTourze

Warto nadmienić, że za drużyną CCC Team stoi osoba Dariusza Miłka, biznesmen, który od 2000 r. inwestuje w kolarstwo własne pieniądze. Przez 18 lat sponsorowana przez niego drużyna przebyła daleką drogę od krajowej ekipy do jednej z najlepszych drużyn drugiej dywizji. CCC Team wyprzedzało inne ekipy pod względem obsługi oraz infrastruktury. Mało kto mógł się poszczycić ciężarówką serwisową i autobusem, które tworzyły najnowocześniejszą flotę kolarską.

Do tej pory CCC Team brylowało na krajowym podwórku, ale równocześnie podejmowało walkę na arenie międzynarodowej. „Pomarańczowi” trzy razy stawali na starcie Giro d’Italia, a także w takich wyścigach z kalendarza World Tour jak Mediolan-San Remo, Volta a Catalunya, Tour de Suisse, Vattenfall Cycclasics, Ronde van Vlaanderen oraz Il Lomardia. Z sezonu na sezon druży...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla PrenumeratorówCo zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 10 wydań czasopisma "bikeBoard"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ...i wiele więcej!

Przypisy