Dołącz do czytelników
Brak wyników

Testy , Rowery

26 czerwca 2019

Czy 2000 zł wystarczy? Test 10 hardtaili MTB

0 780

Gdzie leży granica ceny, która umożliwia zakup wartościowego w jeździe popularnej roweru? Przeprowadziliśmy badania na różnych uczestnikach rynku - producentach, importerach, handlowcach, klientach a nawet uczestnikach zawodów sportowych. Twiedzą oni, że dwa "tysie" to budżet minimum. Rower tej klasy przeznaczony jest najczęściej dla osób rozpoczynających swoją przygodę z jazdą terenową. Zeby ułatwić wybór poczatkującym dla których te rowery zaprojektowano, dołączamy krótki poradnik kupującegoz wypunktowaniem cech, na które w pierwszej kolejności powinien zwrócic uwagę. Proponujemy porównanie 10 najtańszych rowerów godnych naszym zdaniem miana mtb.

Z różnych powodów okazuje się, że wejście do sklepu bez żadnego, choćby wstępnego rozeznania w temacie i zdanie się na profesjonalizm sprzedawcy może być rozwiązaniem niepozbawionym ryzyka. I to niekoniecznie ze względu na jego ignorancję, chęć upłynnienia zapasów magazynowych czy po prostu złą wolę. Może okazać się, że klient bez przygotowania zdezorientuje sprzedawcę. 

POLECAMY

Bezpieczniej zawczasu i w cichości sumienia odpowiedzieć sobie na pytanie: czego ja od roweru oczekuję? Trudności nastręcza określenie cech istotnych dla wyboru i ustalenie ich priorytetu przy zakupie. Internet podobno jest pełny danych. Jednak jeżeli choć raz w życiu szukaliście w nim informacji w dziedzinie, na której znacie się dobrze, wiecie, że po wpisaniu do wyszukiwarki hasła uzyskacie tylko odpowiedzi uszeregowane pod kątem popularności, a nie merytorycznej wartości. Dlatego poniżej znajduje się nasza, doskonalona od lat lista cech, które musi mieć twój indywidualnie dobrany rower. 

DOPASOWANIE 

"Ile rower ma przełożeń? Jaka jest tylna przerzutka? Czy hamulce są hydrauliczne, a siodło miękkie – to oczywiście wszystko bardziej lub mniej istotne kryteria doboru. My jednak w pierwszej kolejności polecamy uwadze możliwości prawidłowego dopasowania. Wliczamy w to wiele parametrów, ale rozpocząć należy oczywiście od rozmiaru ramy. Większość marek na swoich stronach internetowych zamieszcza procedury doboru, najczęściej na podstawie wzrostu, bardziej zaawansowane uwzględ niają także długość nóg czy ramion. Warto przeprowadzić takie pomiary, aby idąc do sklepu mieć mniej więcej pojęcie, jaki rozmiar będzie nas interesował, unikając p okusy zakupu fajniej wyglądającego egzemplarza ewidentnie nie dla nas. Jeżeli twój wzrost...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 10 wydań czasopisma "bikeBoard"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ...i wiele więcej!
Sprawdź

Przypisy