Dołącz do czytelników
Brak wyników

Felieton

19 września 2022

NR 63 (Wrzesień 2022)

Co baby robią na rowerach?

0 97

Już wkrótce Dzień Kobiet! Ale uwaga hurtownicy, popyt na tulipany i rajstopy skoczy dopiero w marcu. W czasie Rapha Women’s 100 tanie gadżety nie przejdą. W ten dzień kobiety żądają najdroższego – gazu i prądu: czyli ciepłej herbaty i wstawionej zawczasu wody na makaron! Przypominam, gdyby Wam umknęło, że tym roku babska setka jeżdżona będzie na całym świecie 18 września. Przygotujcie się. Woda na makaron musi być dobrze posolona i pod koniec gotowania zostawcie jej z pół szklanki do sosu.

Mariusz Czykier pisze w tym numerze o tym, jak to kłótliwe baby wydeptały sobie damską wersję Wielkiej Pętli i że nawet ktoś oglądał to w „tiwi”, i że nawet było dość emocjonująco, i że nawet niektórym się podobało (Tour de France Fémmes zgromadziło przed telewizorami w Polsce publiczność większą niż jakikolwiek inny etapowy wyścig oprócz prawilnego męskiego Touru). No, ale że jak? No, nie wiem, tak jakoś wyszło.

Mam parę przemyśleń na temat tego, dlaczego kobiety powinny trzymać się jak najdalej od kolarstwa, i postaram się to naświetlić.

Przede wszystkim kobiety w kasku wyglądają gorzej niż bez. Zawsze! Nie powinny zatem sobie tego robić, bo niszczą własny wizerunek. Jeśli chodzi o lycrę, tu można dyskutować, zdania są podzielone, ale jeśli kobieta źle wygląda w sukience, lycra jej nie pomaga. Dodatkowo dochodzą do tego...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 10 wydań czasopisma "bikeBoard"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ...i wiele więcej!
Sprawdź

Przypisy