Buty Endura MT500 Burner Flat

bB info ekwipunek

Zaawansowane buty do jazdy w terenie zaprojektowane do jazdy na pedałach platformowych.

 

Dla riderów wymagających bardziej technicznych butów przeznaczonych do używania z pedałami platformowymi - MT500 Burner Flat to buty, na które czekali. Super twarda cholewka zapewnia ochronę, a podeszwa środkowa z pianki EVA amortyzuje wstrząsy w skrajnych sytuacjach.

Dzieląc te same cechy cholewki, co but MT500 Burner Clipless i wykorzystując w całości materiały o niskiej chłonności, które można łatwo wyczyścić, jest to wspierający i trwały but, który zabezpieczy Twoje stopy bez uszczerbku dla komfortu. 

 

 

 

 

Cholewka jest połączeniem klejonych paneli, które zapewniają czysty wygląd, a które są wzmocnione  szwami w newralgicznych miejscach. Pod względem elastyczności ten but jest nieco sztywniejszy niż Hummvee Flat, skupiając się bardziej na jeździe niż na chodzeniu, lecz dwuskładnikowa podeszwa StickyFoot ™ zapewnia wystarczającą elastyczność i przyczepność w przypadku nawet długiego podejścia na trasie.

Ten model jest również wyposażony w wkładkę EGM, która zapewnia wsparcie i dopasowanie do stopy. Ta kombinacja funkcji idealnie sprawdzi się u ridera jeżdżącego na pedałach platformowych podczas długich dni spędzonych w górach oraz na trasach enduro.  
 

 

Kolory: Navy, Forest Green, Czarny


Rozmiary: EU 38 – EU 47 

 

 

Kilka słów od Dana Athertona: „Uważam, że w przypadku butów podeszwa jest bardzo ważna. Pochodzę ze świata BMX, gdzie musisz mieć idealny kontakt z pedałami, jestem przyzwyczajony do prawdziwego czucia roweru, dlatego podeszwa jest taka ważna. Wszyscy to kiedyś zrobili - pojechali na rower zapominając swoich butów i musieli jeździć w czymś innym. Dla mnie zawsze jest to takie niezdarne, wydaje się, że podeszwa jest za gruba albo za sztywna i po prostu całkowicie tracisz kontakt z pedałem".

 

 

Wróć do ogólnego opisu wszystkich modeli butów Endura.

Przypisy