Buty Endura MT500 Burner Clipless

bB info ekwipunek

Zaawansowane buty do jazdy w terenie współpracujące z pedałami zatrzaskowymi.

 

Elastyczny profil tego buta został specjalnie zaprojektowany, aby zapewnić zarówno wsparcie, jak i kontrolę za pomocą pedałów, dzięki połączeniu podeszwy środkowej z pianki EVA, która mieści blok i zapewnia sztywność i wzmocnionej nylonowej cholewki.

 

Przesunięte gniazdo na bloki ma długie szyny, które pozwalają na duży zakres pozycji montażu bloków. Zapewnia to szeroki zakres regulacji umożliwiając każdemu rowerzyście ustawienie stopy na pedale dokładnie tam, gdzie chce. Zapięcie na rzep Velcro w górnej części sznurowadeł zapewnia zablokowanie stopy od zewnątrz, a wkładka EGM zapewnia wewnętrzne wsparcie i bezpieczeństwo. Inną cechą dopasowania jest zaokrąglony zapiętek z przyczepną wyściółką z materiału „sharkskin”, który pomaga wyeliminować unoszenie pięty. 

 

 

 

Podeszwa zewnętrzna wykorzystuje mieszankę StickyFoot ™ Grip w obszarach styku z pedałami, podczas gdy mieszanka StickyFoot ™ Dura jest stosowana w postaci bardziej agresywnego bieżnika w strefach pięty i palców, zapewniając przyczepność na błotnistych podejściach i zejściach.

W swoim założeniu jako buty do jazdy w trudnym terenie, będą one regularnie przemoczone i zabłocone, dlatego wierzchni materiał jest gładki i łatwy w czyszczeniu, a wkładka lekka i szybkoschnąca. Opcje kolorystyczne butów MT500 Burner Clipless współgra z kolekcją Endura Wiosna/Lato 2022, umożliwiając koordynację kolorów przy wyborze kompletnego zestawu do jazdy.
 

 

Kolory: Navy, Forest Green, Cocoa, Czarny


Rozmiary: EU 38 – EU 47 

 

 

Szkocki zawodnik enduro i vloger Joe Barnes uwielbia „jazzy kolor” Cocoa swoich butów MT500 Burner Clipless i mówi: „Zawsze zależy mi na dobrym odprowadzaniu wody i oczekuję bardzo sztywnego i doskonałego kontaktu z pedałem – te buty spełniają wszystkie moje wymagania”.

 

 

Wróć do ogólnego opisu wszystkich modeli butów Endura.

 

Przypisy