Dołącz do czytelników
Brak wyników

Ekwipunek

12 kwietnia 2022

NR 58 (Kwiecień 2022)

Bontrager MTB RSL

0 255

Cena: 1999 zł
Masa: 257 g (820 × 35 mm)
Trek Bikes, www.trekbikes.com

Integra RSL jest en face wygięta jak ptasie skrzydło i podgięta w górę o 27,5 mm. Profil przy obejmie jest proporcjonalny i podłużny – wprost piękny. Testowaliśmy najkrótszy ekwiwalent mostka 35 mm, czyli wersję do solidniejszych rowerów. Dostępny jest też 45 mm i dla obu kierownica ma szerokość przed docięciem 820 mm i takie samo podgięcie w górę. W wersjach do bardziej filigranowych rowerów kierownice są węższe – 750 mm, pozbawiono je gięcia w górę i przy trzech długościach: 70, 80 i 90 mm zastosowano to samo nachylenie ekwiwalentne do -13°.
Z największą obawą patrzyłem na dopasowanie ustawienia kierownicy do moich potrzeb. Po wstępnych przymiarkach okazało się, że w moim Slashu normalną kierownicę miałem ustawioną identycznie jak kąty w RSL. Bądź co bądź, zintegrowany kokpit odtwarza wymiary innych wyrobów Bontrager i powstał w biurze projektowym dla Treka. Warto pamiętać, że ustawienie rotacji w mostku to nie tylko kwestia przyzwyczajenia, ale zależy także od kąta główki ramy. Dlatego fakt, że pasowało mi w moim Treku, nie oznacza, że w innych rowerach sprawdzi się tak samo dobrze. Z tym że Bontrager oferuje unikalny program bezwarunkowej gwarancji zwrotu w ciągu 30 dni. Na swojej stronie piszą: Potraktuj to jako 30-dniową jazdę próbną. OK. Spróbujmy.
 


Seryjny kokpit Bontrager w Slashu składał się z węglowej kierownicy Line Pro 35 dociętej do 795 mm i aluminiowego mostka Line Pro i ważył całkiem niezłe w tej kategorii 363 g. RSL jest znacznie lżejszy. Żebyście nie musieli opierać się wyłącznie na subiektywnych opiniach, laboratoryjnie zbadaliśmy jego sztywność i porównaliśmy ją...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 10 wydań czasopisma "bikeBoard"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ...i wiele więcej!
Sprawdź

Przypisy