Dołącz do czytelników
Brak wyników

Bontrager Circuit LS, Endura MT500 Print T LTD i MT500 Burner Ratchet II

Artykuł | 12 sierpnia 2019 | NR 33
0 793

Bontrager Circuit LS

Cena: 349 zł
Masa: 152 g
Trek Bikes, www.trekbikes.com

POLECAMY

Ale jak to, letnia koszulka z długimi rękawami? To bardzo nietypowy element garderoby, ponieważ choć wykonano ją z lekkiego i cienkiego materiału Profila Dry, pojawiającego się w zaawansowanej odzieży letniej, to ma długie rękawy. Krój z siedmiu paneli oraz wysoka elastyczność ściśle dopasowuje ją do ciała, a rozmiarówka jest na skraju i warto ją zaakceptować. Zamek o pełnej długości dobrze rozwiązuje kwestię wymuszonej wentylacji. Brak listwy wzdłuż suwaka zaskakująco nie przeszkadza w zapinaniu, ale jedną ręką zapiąć się jej całkiem nie da. Nieźle układa się też na niedoskonałościach brzucha, nawet przy mocnym zagięciu na kierownicy. Trzy klasyczne kieszenie wsparto małą, zapinaną suwakiem kieszonką na elektronikę. Mieści telefon ale phablet już nie. Z boku znajduje się jeszcze jedna mała kieszonka na baton lub śmieci – to doskonały wynalazek, ułatwiający dalsze życie ekokolarza z żelem w dłoni. Nie było łatwo zmusić się do wyjazdu w upał z długimi rękawkami. Ale nawet 100 km w trzydziestostopniowym upale okazało się zadziwiająco przyjemne. Transpiracja jest fenomenalna i podkreślona przez dopasowany krój, a oferowany komfort termiczny łamie stereotyp odzieży z długim rękawem. Odpowiedzią na pytanie o to, po co są rękawy, jest jeszcze jedna cecha materiału: UPF 30+. Skutecznie chroni skórę przed słońcem, sprawdziliśmy: i ostre wiosenne, i lipcowe z duchotą. Regularnie zapominam o kremie przeciwsłonecznym i kończy się to zazwyczaj poparzeniami ramion, skórę na nogach mam odporniejszą. A Circuit LS rozwiązuje ten mój problem. Jednak dopiero lipcowe upały przekonały mnie do tej koszulki. Pot po paru godzinach jazdy wymywa warstwę kremu i skóra traci ochronę. Circuit LS zachowuje ochronę bez lepkości kremu na skórze. 
 Gdyby nie test, pewnie bym jej nie spróbował latem. W użytku okazuje się przewiewną i przyjemniejszą niż „krótki rękawek” połączony ze smarowaniem ramion. Jest lżejsza niż koszulki z krótkimi rękawami, a długość rękawów przestałem zauważać po pierwszych przejażdżkach. 
 

+ skuteczna ochrona przed słońcem
+ transpiracja
+ kieszonki

Endura MT500 Print T LTD i MT500 Burner Ratchet II

Burner Ratchet II to jedne z trzech modeli szortów w znanej i lubianej linii MT500. W przeciwieństwie do dwóch pozostałych nie skupiono się tutaj na ochronie przed wodą, ale na wygodzie w cieplejsze dni. Smukły krój sprawia, że spodenki nie są zbyt luźne, jednak z drugiej strony nie ograniczają ruchów. Dzieje się tak ze względu na bardzo elastyczny materiał, który jednocześnie sprawia wrażenie dość trwałego. Przemieszczanie się w obrębie siodełka na technicznych odcinkach, nawet przy wysuniętej sztycy, nie stwarza żadnych problemów. W okolicach pachwin, a także z tyłu, tuż poniżej pasa, zostały wszyte panele o jeszcze większej elastyczności, które dodatkowo są bardzo przewiewne. Jedyną nierozciągliwą częścią spodenek jest siedz...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 10 wydań czasopisma "bikeBoard"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ...i wiele więcej!
Sprawdź

Przypisy