Dołącz do czytelników
Brak wyników

Bontrager Adventure

Artykuł | 12 lipca 2021 | NR 51
0 373

Cena: 169 zł – na górną rurę;
349–399 zł – na ramę
Masa: 114 g – na górną rurę;
258 g – na ramę
Trek Bikes, www.trekbikes.com

Dwie torebki bikepackingowe, które sprawdzą się na kilkugodzinnych wycieczkach, ale mogą stanowić również uzupełnienie zestawu na wielodniowe wyprawy. Obie uszyte z wytrzymałego nylonu Ripstop 210 pokrytego wodoodporną powłoką, wyposażone są w uszczelniane zamki, więc przewożona zawartość jest dobrze chroniona przed wodą i kurzem.
 


Torebka na górną rurę ma pojemność 1,2 litra i wymiary 22 x 9 x 6 cm – to akurat tyle, aby na styk wszedł smartfon 6,2” (jest na niego specjalna kieszonka z siatki). Oprócz telefonu w środku zmieści się też kilka przekąsek oraz kompaktowy aparat (na dnie jest warstwa pianki izolująca przewożone rzeczy od uderzania o rurę). Ścianki torebki są usztywnione, zamek otwiera się i zamyka bardzo lekko, więc łatwo się z niej korzysta w czasie jazdy. Torebka ma podwójny system mocowania, przy pomocy dwóch pasków na rzepy lub dwóch śrub, dla ram wyposażonych w specjalne gniazda na górnej rurze.
 


Torba na ramę dostępna jest w trzech rozmiarach, mnie do ramy 54 cm idealnie spasowała „L-ka” mająca długość 50 cm (są jeszcze M – 45 cm i S-ka mająca 41 cm). Na wysokość torba ma 12 cm, dzięki czemu pod nią zostaje wystarczająco miejsca na standardowe dwa bidony, chociaż jeżeli chcieć wygodnie używać takiego o pojemności 0,7 l lepszy będzie koszyk z bocznym wejściem. Szerokość torby wynosi 5 cm i na całej długości podzielona jest na dwie kieszenie, szersza z lewej strony, węższa z prawej. Pojemność 3 litrów jaką oferuje rozmiar L (M – 2,7 l, S – 2 l) pozwoliła mi spakować do lewe...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 10 wydań czasopisma "bikeBoard"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ...i wiele więcej!
Sprawdź

Przypisy