Dołącz do czytelników
Brak wyników

BB info

5 sierpnia 2021

NR 51 (Lipiec 2021)

Easybike. Inicjatywa, która może mieć przyszłość

0 263

Wyobraź sobie, że trafiasz bez roweru w miejsce X i masz mnóstwo wolnego czasu. Nic nie wiesz o tym miejscu, nie masz pojęcia, gdzie się wybrać, jak się tam dostać i jak przemieszczać. Byłoby super trafić na platformę, która wie. Taką, która dodatkowo mówi, jak i na czym oraz daje narzędzia, by łatwo zdobyć rowery dla Ciebie albo nawet dla całej rodziny.


 

POLECAMY

 

 

Pomysł jest, realizuje go platforma Easybike.pl. My się przyglądamy, jak działa i czy rzeczywiście oferuje coś więcej niż przeciętny Kowalski jest w stanie osiągnąć odrobiną terenowego rozeznania, swoim telefonem i dostępem do Internetu. Zamysł jest dobry: Easybike ma zrzeszać różne wypożyczalnie rowerów, rozrzucone po całej Polsce, oferować zorganizowane wycieczki dla „nieogarniętych” i podpowiadać samodzielne wycieczki tym bardziej ogarniętym. Pełen zestaw!

 

Docelowo w ofertach wypożyczalni mają znaleźć się rowery różnych kategorii, zarówno dla dorosłych, jak i dzieci, elektryczne i standardowe, a także przyczepki, bagażniki i inne sprzęty niezbędne do rowerowych wyjazdów. Platforma oferuje kilkustopniowy filtrowany wybór, w którym zaznacza się rejon, miejscówkę, typ (elektryk czy analog), rozmiar, kategorię (economy, kids, premium) oraz rodzaj (MTB, MTB full, miejski, trekking, szosowy itd). Taka wielostopniowość, gdy oferta platformy wzbogaci się i rzeczywiście można będzie znaleźć tam nawet najmniejszą wypożyczalnię rowerów, np. w lubuskiem, będzie dawać kapitalne możliwości i z pewnością wpłynie na turystyczną atrakcyjność regionu.

 

Platforma Easybike.pl oferuje również zorganizowane wycieczki, co brzmi świetnie. Wycieczka z przewodnikiem kosztuje 300 złotych, a opis oferty obiecuje, że wycieczka obejmuje podstawowe szkolenie z obsługi e-bike’a, a jej trasa zostanie dopasowana do poziomu umiejętności uczestników. W cenie wycieczki wliczone jest też wypożyczenie roweru premium ebike full suspension.

 

Opcja dla bardziej ogarniętych oznacza całkowite zdanie się na własne umiejętności planowania tras i czytanie mapy. W części miejscówek, poza lokalizacją miejscówki, charakterystycznym zdjęciem z regionu oraz mapą „zaciągniętą” z Trailforks platforma nie sugeruje nic, co zachęciłoby odwiedzającego do skosztowania lokalnych traili i tras, jednak spora ich część jest już dobrze opisana, a opisy są uzupełniane z każdym kolejnym tygodniem – jak komunikuje manager projektu, ta sekcja będzie w pełni gotowa do sierpnia.

 

Według nas tutaj aż prosi się o opisy, ślady .gpx na urządzenia GPS i całą masę zdjęć. J...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 10 wydań czasopisma "bikeBoard"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ...i wiele więcej!
Sprawdź

Przypisy