Andalucía Bike Race by GARMIN 2023

Powoli zbliża się czas krystalizacji planów treningowych i startowych na przyszły sezon. Organizatorzy różnych eventów, zawodów, etapówek i klasyków ogłaszają terminy i charakterystyki tras. Wielu z Nas zaczyna przygotowania już teraz na trenażerach, aplikacjach by w okresie lutego móc pomyśleć np. o obozie przygotowawczym w południowej części Europy.

A gdyby tak, zamiast towarzyskiego wyjazdu na wspólne treningowe kręcenie, pojechać na wspólne przetarcie na pierwszych w sezonie zawodach w Europie? Andalucia Bike Race by GARMIN startuje 27 lutego, by przez 6 dni poprowadzić po najpiękniejszych i naturalnych ścieżkach, drogach, singlach okolic Jaen i Cordoby.

 

 

Dobre i niedrogie połączenie lotnicze do pobliskiej Malagi, okoliczne góry osiągające ok. 1500 m n.p.m., liczne parki krajobrazowe i rezerwaty  położone wokół tych miast, naturalne single, ścieżki, drogi, gaje oliwne, zabytkowa zabudowa i okres bez nadmiaru turystów, przyjemne temperatury osiągające już ok. 20 stopni Celsjusza – bardzo wiele przemawia za tą imprezą.

W 2023 r. czeka nas już trzynasta edycja wyścigu. Etapy mają bardzo zróżnicowaną długość i przewyższenia, co daje przyjemność jazdy, ścigania się, ale też czas na wytchnienie w dniach z krótszymi przebiegami.

Pierwsze dwa etapy (pierwszy jest rozegrany jako czasówka) po ok. 50 km – nie za długie, ale treściwe, z dużą ilością przewyższeń. Trzeci to już klasyczna odległość do przejechania: ok. 70 km i 2400 m w górę: 4h w siodle. Tym etapem kończyny gościnę w Jaen i rozpoczynamy eksplorację okolic Cordoby. Kolejny etap, ok. 32 km, daje czas na regenerację, choć sama trasa zapowiadana jest jako intensywna: krótkie interwały nie dające odpocząć wymagające skupienia aby cieszyć się tą pętlą XC w pełni. Etap 5 to długa, 90-kilometrowa wyprawa, z ok. 1900 m przewyższeń, po okolicznych górach i ich singlach, ścieżkach z pięknymi panoramami na okolicę. Ostatni etap, OAKLEY Finisher stage, to już „tylko” 46 km i ok. 1000 m up, ale nieustępujący poprzednim pod względem atrakcyjności dla Bikerów.

 

 

Zapraszamy! Team bikeBoard jedzie, by na bieżąco przekazywać Wam info z tras Andalucia Bike Race by GARMIN 2023 r. Dołączycie do nas? Wszystkie dokładne informacje nt. startu, tras, warunków znajdziecie na stronie Organizatora http://www.andaluciabikerace.com oraz na profilu Facebookowym.

Przypisy